Odkryjcie Zagłębie na nowo. Atrakcje na weekend i na dłużej

  Odkryjcie Zagłębie na nowo. Atrakcje na weekend i na dłużej

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Odkryjcie Zagłębie na nowo. Atrakcje na weekend i na dłużej
  Do wyboru: zamkowe atrakcje, węgiel w Sztygarce, liczne trasy spacerowe nad Pogoriami i Sosiną
  Odkryjcie Zagłębie na nowo. Atrakcje na weekend i na dłużej
  Przed nami ostatni weekend zimowych ferii. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak aktywnie lub rodzinnie wykorzystać ten wolny czas, zapraszamy do Zagłębia.

  DĄBROWA GÓRNICZA  Przestrzeń, dużo lasów, tras rowerowych i do pieszego wędrowania, to z pewnością atuty miasta. Te sprawiają, że mieszkańcy nie narzekają na nudę, a goście chętnie odwiedzają te tereny, szukając nowości i tych atrakcji, których nie mają u siebie.
  Nad jeziorem Pogoria III mamy dziś doskonałe warunki do marszów z kijkami, spacerów, czy też rodzinnej wyprawy rowerowej. Nad Pogorię II można wybrać się np. na ryby. Jest jeszcze zbiornik Kuźnica Warężyńska, zwany potocznie Pogorią IV, gdzie coraz częściej widać żeglarzy, a jesienią i zimą także warto wybrać się w to miejsce, by zobaczyć wyjątkowe krajobrazy. A dla tych, co lubią atrakcje pod dachem swoją ofertę ma przez cały rok Nemo Świat Rozrywki z ogromnym aquaparkiem. Wodne atrakcje na najwyższym poziomie, sportowy basen dla profesjonalistów, a do tego świat saun, klub bilardowy, kręgle i taneczne atrakcje w klubie muzycznym „Aquarium”. Basen rekreacyjny ma tu nietypowy, przywodzący na myśl lagunę kształt na obrysie koła. Połączony jest z basenem zewnętrznym wypływowym, dostępnym przez cały rok. W tafli wody i wokół basenu na odwiedzających czekają liczne atrakcje. Czego warto doświadczyć ? Np. kąpieli w rwącej rzece, masażu wodnego w dennym gejzerze, kąpieli w basenowym wodospadzie (kurtyna wodna), relaksu w jacuzzi, szalonego zjazdu rurową zjeżdżalnią do basenu. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki, tuż obok Was. Do Nemo Wodnego Świata zawsze jest po drodze. Znajdziemy go przy alei Róż 1, w samym centrum miasta. To tylko kilka minut drogi od trasy S1 (Warszawa - Bielsko-Biała), a drogą krajową nr 94 (Katowice - Kraków) dojedziemy pod samo wejście. W sobotę warto się też wybrać do Muzeum Miejskiego Szty-garka, a także do ostatniej kopalni w Zagłębiu, czyli kopalnić ćwiczebnej Sztygarka. Ta czynna jest od godz. 8.45 do 15.00. Zadziwiające efekty dźwiękowe i świetlne, odgłosy pracy górników, ich rozmowy, praca podziemnych maszyn. To wszystko czeka na Was dzięki nowej trasie multimedialnej w podziemiach Sztygarki. Nowa ekspozycja multimedialna ma przybliżyć zwiedzającym kopalnię jako miejsce, w którym uczniowie Sztygarki zdobywali pierwsze szlify zawodowe. Przed wejściem stanął zabytkowy pojazd, znany nieco starszym jako „Osinobus” w którym wyświetlany jest na początek film archiwalny o kopalni.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama