Piotr Żyła w Żorach mówił o bezpieczeństwie pieszych...

  Piotr Żyła w Żorach mówił o bezpieczeństwie pieszych ZDJĘCIA+WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piotr Żyła w Żorach mówił o bezpieczeństwie pieszych
  1/77
  przejdź do galerii

  Piotr Żyła w Żorach mówił o bezpieczeństwie pieszych ©Bartosz Wojsa

  To jest uciążliwe i niefajne, kiedy trzeba czekać aż dziesiąte czy 15. auto w końcu się zatrzyma. Wspieram tę akcję, bo przejście dla pieszych jest zrobione po to, by właśnie ten pieszy miał pierwszeństwo, a nie, żeby bał się przez to przejście przejść - mówił Piotr Żyła w Żorach. Apelował dzisiaj do kierowców o to, by przepuszczali ludzi na przejściach dla pieszych.
  Dzisiaj o godz. 11. w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa ludzi na przejściach dla pieszych. Coraz więcej w naszym regionie jest bowiem przypadków potrąceń na pasach, a akcja ma na celu m.in. uświadomienie kierowcom, jak ważne jest to, by zwracali na pieszych szczególną uwagę.

  Oprócz funkcjonariuszy z żorskiej policji, a także Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, na miejscu obecny był także Piotr Żyła, popularny skoczek narciarski. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć i rozmów z mieszkańcami, ale skoczek przede wszystkim apelował do kierowców: „Przepuszczajcie pieszych na pasach".  - To jest uciążliwe i niefajne, kiedy trzeba czekać aż 10 czy 15 auto w końcu się zatrzyma. Wspieram tę akcję, bo przejście dla pieszych jest zrobione po to, by właśnie ten pieszy miał pierwszeństwo, a nie, żeby bał się przez to przejście przejść - mówił Piotr Żyła.

  Opowiadał też o własnych doświadczeniach z kierowcami nie tylko w Polsce, ale i za granicą, na wyjazdach, w których bierze udział przy okazji swojej sportowej aktywności.
  Zobacz galerię
  Piotr Żyła zapuszcza wąsy? To zdjęcie rodzi domysły

  - W zasadzie dostałem tylko jeden mandat, to było w pierwszym roku posiadania przeze mnie prawa jazdy. A oprócz tego, mam za sobą 12 lat bezkolizyjnej i bez mandatowej jazdy. Myślę, że przestrzegam przepisów i jeżdżę bezpiecznie. Zachęcam więc innych kierowców do tego, by również przestrzegali przepisów ruchu drogowego - apelował skoczek narciarski.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za KOMUNY W PRLu

   777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   BYŁY PRZEJSCIAPODZIYMNE I KŁADKI NAD DROGOM CO RUCHU NIY BLOKOWAŁY.
   A MORDERCE NA DOGACH DZIKI AF POLSZY TO NORMA AZJATYCKOKO= MONITORING ZABIYRANIE PRafa JAZDY AUTA I WYSOKIE KARY BY AFA PAMIENTAŁA.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naiwny młody człowiek dał się wkręcić. I wykorzystał swój autorytet żeby tworzyć autorytet

   żenada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   białym czapeczkom. Policja kompletnie nic nie robi, gdy w strefach zamieszkania (gdzie obowiązuje 20km/h) samochody zapeerdalaja 70-90 km/h. Zero reakcji. Są dzielnice, gdzie w strefie...rozwiń całość

   białym czapeczkom. Policja kompletnie nic nie robi, gdy w strefach zamieszkania (gdzie obowiązuje 20km/h) samochody zapeerdalaja 70-90 km/h. Zero reakcji. Są dzielnice, gdzie w strefie zamieszkania przez 27 lat nie było ani raz granatowej policji w białych czapeczkach. Bo i po co gdy tak dużo par oczu patrzy na łapki.
   To taka sama "AKCJA" wysługiwania się naiwnymi ludźmi jak w przypadku walki z dopalaczami. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie w polsce

   janko_emigrant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   jak się zatrzymałem, żeby przepuścić pieszego to mi koleś wjechał w d...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mnie nie raz przeganiali klaksonami, pomimo, że klaksonów w mieście nie wolno używać

   to jest jedynie polska (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Większość nie dopuszczała do szarych komórek że można komuś umożliwić wykonanie skrętu w lewo albo wyjechać z drogi podporządkowanej. Wystarczy spojrzeć wtedy na te pąsowe mordy które rozrywa...rozwiń całość

   Większość nie dopuszczała do szarych komórek że można komuś umożliwić wykonanie skrętu w lewo albo wyjechać z drogi podporządkowanej. Wystarczy spojrzeć wtedy na te pąsowe mordy które rozrywa agresja. A to tylko 5-10 sekund.....
   Od kilku tygodni po dzielnicy jeździ kretyn z "podrasowanym" układem wydechowym słyszalnym z odległości 2-3 kilometrów, zostawiający za sobą smród niedopalonego paliwa. I co ? I goowno !!! Białe czapeczki nie są zainteresowane takimi pojazdami pomimo, że w Unii policja zabrałaby natychmiast dowód rejestracyjny a po "jeżdżący złom" kazałaby sprowadzić lawetę. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama