Plaża Open 2017 w Rybniku: Mistrzostwa Polski w siatkówce...

  Plaża Open 2017 w Rybniku: Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej już w czwartek 20 lipca

  Alek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Plaża Open 2017 w Rybniku rusza w czwartek!
  1/5
  przejdź do galerii

  Plaża Open 2017 w Rybniku rusza w czwartek!

  Rybnik kolejny raz jest gospodarzem jednego z etapów Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej czyli Plaży Open. Turniej rozpocznie się w czwartek, 20 lipca, tradycyjnie na kąpielisku „Ruda”, a sportowe emocje towarzyszyć nam będą do soboty, 22 lipca.
  Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej Plaża Open odbywają się w Rybniku już po raz czwarty. I tym razem z pewnością nie zabraknie doskonałej gry, mistrzowskich emocji i świetnej zabawy. Finały zmagań transmitowane będą na antenie TVP Sport (sobota, 22 lipca, w 14:45-17.00).

  Zobacz galerię

  – Udział Rybnika w turnieju to świetna promocja dla miasta – dobrze znaleźć się w jednym szeregu razem z Gdańskiem czy Białymstokiem i pokazać sportowo-rekreacyjny potencjał miasta. Na Śląsku, także w Rybniku, tradycje siatkarskie są bardzo widoczne i trwałe – dyscyplina cieszy się sporym powodzeniem. Tegoroczna Plaża Open, podobnie jak poprzednie edycje, na pewno przyciągnie wielu kibiców. Jest to dobre pokazanie miasta, w dobrej atmosferze, w dobrym towarzystwie – wskazuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.


  Marcin Strządała, dyrektor Plaży Open, podkreśla, że na turniej przychodzą całe rodziny. Organizatorzy przygotowali więc dla uczestników wiele dodatkowych atrakcji.

  – Mamy kilka lat doświadczenia w organizacji imprezy, staramy się ją wprowadzić na taki poziom, żeby wszyscy kibice, niezależnie od wieku, byli zadowoleni, by była to dla nich atrakcja. Oprócz zmagań rangi mistrzostw Polski zorganizowany zostanie też „VylejBallon” czyli turniej balonów napełnionych wodą, będą różnego rodzaju animacje czy konkursy. Nowością podczas czwartej edycji Plaży Open będzie specjalna strefa e-Plaży Open czyli wirtualne mistrzostwa Polski w siatkówce. Rozegrany zostanie też mecz: zawodnicy turnieju
  i gwiazdy Plus Ligi kontra Rybnik z udziałem Kabaretu Młodych Panów – wyjaśnia Marcin Strządała.

  Marcin Prus, dyrektor sportowy przedsięwzięcia, były siatkarz i wielokrotny reprezentant Polski zaznacza z kolei, że poziom turnieju z roku na rok wzrasta:

  – Ranga Mistrzostw Polski obliguje do tego, by na turniej przyjeżdżały coraz lepsze pary. Staramy się organizować takie turnieje, które będą najciekawszymi turniejami siatkówki plażowej Polski. Wszystkie turnieje są w randze trzygwiazdkowej, ilość punktów do zdobycia jest dość duża, turniej jest też atrakcyjny ze względu na pulę nagród. Idziemy w takim kierunku, by Plażę Open rozwijać – tłumaczy Marcin Prus.

  Organizatorzy Plaży Open nie mają wątpliwości, iż kąpielisko „Ruda” to fantastyczny obiekt do organizowania turniejów siatkówki plażowej, stąd też kolejna odsłona turnieju tradycyjnie odbędzie się właśnie w tym miejscu.

  Warto zaznaczyć, że w dzielnicy Ligota-Ligocka Kuźnia, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowane zostanie dodatkowe boisko, na którym można będzie oglądać zmagania zawodników Plaży Open. Wykorzystane zostanie boisko KS Silesia wraz z nowym zapleczem sportowym.

  Wejście na turniej będzie połączone z zakupem biletu na kąpielisko „Ruda”.

  Plaża Open to największy w Polsce cykl turniejów siatkówki plażowej, rozgrywany w pięciu polskich miastach. Zawodnicy oraz zawodniczki rywalizują w turniejach rangi mistrzostw Polski o punkty rankingowe Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a najlepsi zdobywają w tym roku punkty także do rankingu FIVB. Tegoroczne rozgrywki zainaugurował turniej w Gdańsku. Po zmaganiach w Rybniku zawodnicy przeniosą się do Białegostoku, gdzie odbędzie się ostatni etap turnieju.

  PROGRAM PLAŻY OPEN – RYBNIK

  20 lipca – czwartek:
  9:00 – 19:00 – Eliminacje turnieju kobiet i mężczyzn
  14:30 – Dzika Bomba – konkurs polegający na jak najszybszym pokonaniu długości boiska
  15:00 – Skills Chellenge – siatkarski tor przeszkód
  16:00 – Mecz Gwiazd Plus Ligi vs Gwiazdy Rybnik

  21 lipca - piątek
  9:00 – 19:00 – Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn – turniej główny
  10:00 – 16:00 – e-Plaża Open – wirtualny turniej dla kibiców
  14:30 – Olimpijskie Warsztaty
  16:30 – VylejBallon vs Bartosz Gajda (Łowcy.B) – zespoły 3-osobowe grają balonem napełnionym wodą
  20:00 – OPEN-Tany w klubie Ambrozja – Plaża After Party

  22 lipca – sobota
  9:30 – ĆWIERĆFINAŁY turnieju kobiet i mężczyzn (prawa strona drabinki)
  10:00 – 13:00 – e-Plaża Open – wirtualny turniej dla kibiców
  11:00 – PÓŁFINAŁY kobiet i mężczyzn
  12:30 – Mecz o III miejsce
  14:45 – FINAŁ kobiet – transmisja live TVP SPORT
  15:35 – Zumba
  15:45 – FINAŁ mężczyzn – transmisja live TVP SPORT

  Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama