Płyniemy Polsko - oficjalne zakończenie wyprawy w Rybniku...

  Płyniemy Polsko - oficjalne zakończenie wyprawy w Rybniku ZDJĘCIA I FILM

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Płyniemy Polsko - oficjalne zakończenie wyprawy w Rybniku ZDJĘCIA I FILM
  1/24
  przejdź do galerii

  ©Szymon Kamczyk

  - Najtrudniejszym odcinkiem trasy było przepłynięcie przez morze, a Zalew Szczeciński również był bardzo wzburzony - mówi Jacek Biskupek, jeden z dwóch rybniczan, którzy przepłynęli 2 tys. kilometrów na skuterach wodnych.
  - Mieliśmy pozwolenie na wypłynięcie na morze przy trzech stopniach w skali Beauforta. Wypłynęliśmy przy niecałej czwórce, a już na pełnym morzu dochodziło nawet do ósemki! To były ekstremalne warunki. Dla mnie był to pierwszy raz na morzu - stwierdził w Rybniku Jacek Biskupek. Śmiałkowie płynęli ok. 3 mil od linii brzegowej.

  Wcześniej do morza dotarli Wisłą, gdzie czekało na nich sporo niespodzianek. - Było wiele miłych momentów na trasie, bo mieliśmy włączone trackery i każdy mógł nas śledzić na bieżąco.
  Na środku Wisły podpłynął do nas np. kajakarz, który wiedział wszystko o akcji i chciał zrobić sobie z nami zdjęcie. Innym razem, kiedy dopływaliśmy do Płocka, czekali na nas przedstawiciele miejscowego WOPR-u, którzy eskortowali nas na sygnałach do portu, a tam czekał na nas poczęstunek - relacjonuje Dariusz Gryt.

  Niestety rybniczanom nie udało się ukończyć całej, zaplanowanej na 2,5 tys. km trasy, ze względu na niebezpieczeństwa na Odrze. - Trafiliśmy na falę powodziową, która niosła wiele niebezpiecznych przeszkód. Ze względów bezpieczeństwa, zakończyliśmy trasę ok. 100 km przed Wrocławiem - wyjaśnia Dariusz Gryt.

  Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem na sprzęt i zajęcia nurkowania. Współorganizatorem akcji była Fundacja EDF Polska, a partnerem Stowarzyszenie Olimpiad Specjalnych. Zajęcia dla dzieci będą odbywać się właśnie na rybnickim basenie Fundacji EDF Polska. Rybniczanie chcieli również ustanowić rekord, bo nikt jeszcze nie pokonał takiej trasy na skuterach wodnych. Chcą powtórzyć akcję w przyszłym roku.

  Zobaczcie, co mówili rybniczanie po ukończonej trasie:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama