Po pożarze Elektrowni Łagisza w Będzinie i Sosnowcu będzie...

Po pożarze Elektrowni Łagisza w Będzinie i Sosnowcu będzie zimniej w mieszkaniach

Sauer, KS

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Pożar w elektrowni Łagisza
1/6
przejdź do galerii

Pożar w elektrowni Łagisza ©xnews

W mieszkaniach w Będzinie i Sosnowcu będzie chłodniej. Ma to związek z pożarem Elektrowni Łagisza. Tauron Ciepło poinformował, że po pożarze w elektrowni Łagisza i na skutek siarczystych mrozów, kaloryfery w najbliższych dniach mogą grzać nieco słabiej na osiedlu Syberka i Ksawera oraz w Klimontowie.
Po pożarze Elektrowni Łagisza mieszkańcy Będzina i Sosnowca muszą się liczyć z zimniejszymi kaloryferami.

Tauron Ciepło informuje o problemach z dostawami ciepła.

Jednak jak zapewnia Tauron Ciepło nie ma zagrożenia co do bezpieczeństwa i ciągłości dostaw ciepła dla mieszkańców. Sytuacja jest ściśle związana z bardzo niskimi temperaturami i ograniczeniami w pracy źródła – Elektrowni Łagisza.

- W wyniku pożaru, do jakiego doszło 6 stycznia w Łagiszy, uszkodzeniu uległ system podawania węgla do kotłów bloków ciepłowniczych. Niezwłocznie został uruchomiony alternatywny sposób podawania paliwa. Jego wydajność pozwala na pracę jednego bloku, co powoduje ograniczenia możliwej do osiągnięcia mocy wytwórczej - informuje Tauron Ciepło.

CZYTAJ WIĘCEJ O POŻARZE
CO SIĘ STAŁO W ELEKTROWNI ŁAGISZA


Obecnie w elektrowni prowadzone są prace, które mają przywrócić standardową pracę bloków, a także takie, które zapewnią utrzymanie produkcji ciepła na jak najwyższym poziomie. By utrzymać stałą dostawę ciepła do mieszkań w elektrowni uruchomiono dodatkowe źródła zasilania.

Tauron Ciepło prowadzi także monitoring obiektów użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, przedszkola) w Sosnowcu i Będzinie.
Sytuacja może dotyczyć:
  • miasta Będzin – osiedle Syberka oraz osiedle Ksawera
  • miasta Sosnowiec– osiedle Klimontów.


Dostawy do pozostałych odbiorców realizowane są bez zakłóceń. - Jednak w przypadku stwierdzenia niedogrzania, na wniosek zarządcy budynku, po odpowiedniej weryfikacji, zostanie udzielona naszym odbiorcom bonifikata, zgodnie z zasadami obowiązującymi w prawie energetycznym - czytamy w komunikacie Tauron Ciepło.

Problemy z dostawą ciepła można zgłaszać: Pogotowie Ciepłownicze tel. 993 lub 32 258 47 73 (24 h/7 dni w tygodniu)
Zobacz galerię
Biuro Obsługi Klienta (zgłoszenie niedogrzania): tc.obsluga-klienta@tauron-cieplo.pl, tel. 32 663 82 01 lub 516 116 069 w godzinach 7.00-15.00

Pożar w elektrowni Łagisza w Będzinie. W akcji 20 zastępów straży


Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tauron

Józef K. (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Niestety nikt w tym kraju nie zdaje sobie sprawy do jakiego stanu doprowadzono energetykę od 89 roku: to nie jest zapaść, to już zawał, w związku z wyłączeniami bloków ze względu na normy unijne,...rozwiń całość

Niestety nikt w tym kraju nie zdaje sobie sprawy do jakiego stanu doprowadzono energetykę od 89 roku: to nie jest zapaść, to już zawał, w związku z wyłączeniami bloków ze względu na normy unijne, jak i wiek czeka nas niewesoła przyszłość, ponadto stan sieci przesyłowych, czy dystrybucyjnych jest na podobnym poziomie.
Poprzednia ekipa wpadła na pomysł, by energetykę zniszczyć, gdyż liczą się jedynie "zyski", a te są nieakceptowalne dla giełdy: inwestycje zwracają się po kilkunastu latach, więc inwestycji brak.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Największą głupotą była likwidacja ciepłowni osiedlowych opalanych koksem

wyszło jak wyszło (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

i podłączenie ich do ciepłowni taurona zamiast wymiana kotłów na kotły gazowe.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo