Powitanie Piotra Żyły w Wiśle: Sto lat dla Mistrza Świata!...

  Powitanie Piotra Żyły w Wiśle: Sto lat dla Mistrza Świata! ZDJĘCIA

  JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piotr Żyła już w Wiśle. Został powitany przez władze miasta
  1/6
  przejdź do galerii

  Piotr Żyła już w Wiśle. Został powitany przez władze miasta ©UM Wisła

  Piotr Żyła wrócił z Lahti do rodzinnej Wisły. Mistrz świata w drużynie i brązowy medalista konkursu indywidualnego na dużej skoczni spotkał się z władzami miasta, radnymi i przedstawicielami lokalnej społeczności w sali sesyjnej. Kameralne spotkanie zorganizował dla naszego skoczka burmistrz Tomasz Bujok.
  Piotr Żyła już w Wiśle

  Po odśpiewaniu „sto lat” przy akompaniamencie muzyki góralskiej, zaproszeni goście oddali się rozmowom. Piotrowi towarzyszyli żona Justyna wraz z dziećmi oraz rodzice. Obecni byli również przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego w osobach Andrzeja Wąsowicza, Zbigniewa Wuwra i Adama Małysza. Gratulacje Piotrkowi przekazali burmistrz oraz przewodniczący Rady Miasta Janusz Podżorski.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  PIOTR ŻYŁA WYGRAŁ ZAKŁAD Z BURMISTRZEM WISŁY. DWUKROTNIE


  Oczywiście nie mogło zabraknąć symbolicznego toastu, poczęstunku i mnóstwa pamiątkowych zdjęć.

  11 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Lahti 2017 Mistrzowie Świata

  Lahti 2017: Polacy mistrzami świata w skokach! To był nokaut! ZDJĘCIA + WIDEO + WYNIKI

  Link do głównego zdjęcia

  Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich w Lahti: Polacy Mistrzem Świata ©Pawel Relikowski / Polska Press  Piotr Żyła podzielił się także swoimi przemyśleniami:

  - Jeszcze nie było czasu na spokojnie o tym wszystkim pomyśleć, bo praktycznie prosto ze skoczni wróciliśmy do domu. Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, bo sezon trwa dalej i nadal koncentrujemy się na tym, by skakać na wysokim poziomie - mówił Piotr Żyła.

  Zobacz galerię

  - Radość jest ogromna. Po cichu liczyłem na jeden medal w drużynie. Byliśmy faworytami do złota i cieszę się, że ten sukces udało się osiągnąć. A medal indywidualny? Cóż, prawdę mówiąc do końca nie spodziewałem się po sobie, że stać mnie na tak dobry wynik i tak dobre skoki. Było zaskoczenie, ale również radość - stwierdził wiślański skoczek.

  16 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Piotr Żyła MEMY - najlepsze zabawne memy po zdobyciu brązowego medalu w Lahti

  Piotr Żyła MEMY Brązowy medal Piotra Żyły zaskoczył internautów ZOBACZCIE

  Link do głównego zdjęcia

  Piotr Żyła MEMY - najlepsze zabawne memy po zdobyciu brązowego medalu w Lahti  - Chcę podziękować kibicom, którzy są wspaniali. Byli nawet w Japonii, dopingowali nas również w Lahti. Polscy kibice są z nami wszędzie i za to im dziękuję, bo przyjemnie się skacze, gdy ma się doping za sobą. Dziękuję też za miłe, kameralne powitanie. Trochę zaskoczony jestem. Dziękuję burmistrzowi i radnym za fajne przyjęcie. Jednak te bardziej oficjalne odbędzie się 6 maja. Na pewno będzie fajna zabawa - powiedział Piotr Żyła.

  12 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Mistrzowie Świata w skokach narciarskich wylądowali na lotnisku w Balicach. Do kibiców wyszedł tylko Adam Małysz

  Mistrzowie Świata wrócili do Polski: Stoch, Kot, Żyła i Kubacki zawiedli kibiców na lotnisku ZDJĘCIA

  Link do głównego zdjęcia

  Mistrzowie Świata w skokach narciarskich wylądowali na lotnisku w Balicach. Do kibiców wyszedł tylko Adam Małysz ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press  Radości z ogromnego sukcesu wiślanina nie kryje burmistrz Tomasz Bujok, który osobiście pojechał na lotnisko w Krakowie, by przywitać naszego mistrza świata.

  - Wielka radość w Wiśle po tych sukcesach Piotrka. Wszyscy wiślanie czują satysfakcję, bo to kolejny nasz mieszkaniec, który pokazał klasę w świecie. Piotrek swoją pracą zasłużył na te sukcesy i bardzo się cieszymy z jego wyniku. Myślę, że w imieniu wszystkich wiślan mogę pogratulować Piotrowi sukcesu. Ja również mam satysfakcję, że jestem kolejnym burmistrzem, za którego kadencji możemy przeżywać tak wspaniałe chwile, jak za czasów, gdy sukcesy odnosił Adam Małysz. Mam nadzieję, że te sukcesy będą nadal, ale to też zależy od współpracy ze środowiskiem sportowym w naszym mieście, bo tylko wspierając się nawzajem można osiągać sukcesy – powiedział gospodarz Wisły.

  Burmistrz dodał również, że „nie lubi przegrywać, ale tym razem miło było przegrać zakład z Piotrem”.

  Apoloniusz Tajner: Chwila odpoczynku przed polskimi skoczkami, a potem decydujące konkursy


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama