Premiera w Ateneum: "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch...

  Premiera w Ateneum: "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich"

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Premiera spektaklu w Ateneum.
  1/7
  przejdź do galerii

  Premiera spektaklu w Ateneum. ©Tomasz Zakrzewski)

  W sobotę, 4marca, w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach odbędzie się premiera spektaklu “Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”. To propozycja dla młodszych dzieci.
  W sobotę, 4 marca o godz. 17.00 w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum odbędzie się pierwsza w tym roku premiera: "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich" Paula Maara w przekładzie Aleksandra Berlina. Spektakl ten to propozycja dla młodszych dzieci.

  Paul Maar, niemiecki dramaturg, prozaik, tłumacz i grafik, laureat wielu nagród literackich, jest w swoim kraju jednym z najważniejszych pisarzy dla dzieci i młodzieży. Sztuka "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich" opowiada o przygodach dwójki przyjaciół, w których przewidywalny dotąd świat wkracza ktoś inny, ten trzeci.

  Codzienne życie przemądrzałego Dezyderiusza i zdominowanego przez niego Kminka toczy się wokół dwu kolorowych skrzyń, skrywających różne skarby i nabierających poprzez zabawę magicznych właściwości.

  - Kiedy pewnego dnia pojawia się Dobosz z imponującym bębnem, bardzo szybko odkrywa słabostki nowo poznanych kolegów; bez większego trudu udaje mu się ich poróżnić, wykorzystać naiwność i w końcu obu wyprowadzić w pole - zdradza Renata Chudecka ze Śląskiego teatru Lalki i Aktora Ateneum.
  Zobacz galerię
  Intrygi oszusta zachwieją relacją przyjaciół, ale też nauczą ich odróżniać prawdę od fałszu oraz dobre intencje od złych.

  Tekst zrealizowany został w Ateneum przez Lucynę Sypniewską (reżyseria), Ewę Pietrzyk (scenografia), Pawła Steczka (muzyka) i Piotra Tomaszewskiego (plastyka ruchu). Grają: Marta Popławska, Aleksandra Zawalska i Dawid Kobiela.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama