Radni zdecydowali o przeniesieniu oddziałów szpitala z...

  Radni zdecydowali o przeniesieniu oddziałów szpitala z Będzina do Czeladzi

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Radni zdecydowali o przeniesieniu oddziałów szpitala z Będzina do Czeladzi
  1/11
  przejdź do galerii
  Dostosowanie pomieszczeń szpitala w Czeladzi, remont i przenosiny w wariancie minimalnym będą kosztować 1 mln 200 tysięcy złotych. I choć tych pieniędzy na chwilę obecną nie ma, radni powiatowi podjęli decyzję.
  Podczas sesji Rady Powiatu Będzińskiego w czwartek zdecydowano o zmianie statutu szpitala, a co za tym idzie przeniesienie oddziałów ze szpitala w Będzinie do Czeladzi.


  Propozycję planu naprawczego dla szpitala powiatowego Marek Mrozowski członek zarządu powiatu będzińskiego, po raz pierwszy przedstawił miesiąc temu, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Będzinie. Podczas sesji Rady Powiatu Będzińskiego, przyjęto projekt uchwały, dotyczący zmian w Powiatowym Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej.

  I tak wkrótce do Będzina ponownie wróci oddział opieki paliatywnej. Do Będzina zostanie przeniesiony oddział rehabilitacji oraz zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy. Podobnie będzie z punktem pobrań i przychodnią specjalistyczną.

  Do Czeladzi z kolei trafi oddziała położniczo-ginekologiczny wraz z izbą przyjęć, blokiem porodowym, a także szkołą rodzenia.

  W założeniu szpital w Czeladzi ma funkcjonować w systemie 24 godzinnym czyli po prostu będzie tam funkcjonował ostry dyżur. Dlatego też przeniesiony zostanie oddział chirurgii ogólnej, oddział wewnętrzny, laboratorium wraz z pracownią mikrobiologii.

  Podczas czwartkowej sesji wiele pytań mieli głównie radni opozycyjni, którym nie podobała się koncepcja przeniesienia oddziałów z Będzina do Czeladzi, na którą potrzeba 1 mln 200 tys. złotych. Jak podkreślił dyrektor szpitala Jacek Kołacz, to koszt minimalny, jak sam przyznał, w tej chiwli szpital nie dysponuje takimi pieniędzmi.

  Ponownie przedstawionio pięć wariantów. Tym razem jednak starostwo wskazało, że wariant czwarty jest tym najlepszym i tym w kierunku, którego się skłania.

  Starostwo wybrało wariant, w którym gimny będą wspomagać szpital łączną kwotą 10 milionów złotych.

  - Zakładamy, że gminy wspomogą szpital. Spotkanie z prezydentem, burmistrzami i wójtami odbędzie się w marcu.Gminy będą musiały zrezygnować zapewne z kilku inwestycji - mówił podczas sesji Marek Mrozowski, członek zarządu powiatu.

  - Realnym wariantem jest wariant czwarty. Wariant awaryjny, to wariant piąty jeśli gminy się nie zgodzą na współfinansowanieszpitala - dodaje Mrozowski.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   twoje_zaglebie 04 lut 2013:

   schizofrenia czy robota dla CBA? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ....Jednym z działań naprawczych nawiązujących do poprawy jakości powiatowej służby zdrowia będzie przeprowadzanie generalnego remontu oddziału położniczo-ginekologicznego w będzińskim szpitalu. –...rozwiń całość

   ....Jednym z działań naprawczych nawiązujących do poprawy jakości powiatowej służby zdrowia będzie przeprowadzanie generalnego remontu oddziału położniczo-ginekologicznego w będzińskim szpitalu. – Obiekt musi zostać dostosowany nie tylko do wymogów unijnych, ale i oczekiwań pacjentek. Zamierzamy przeprowadzić generalny remont oddziału, poprawić stan szpitalnych sali, zamontować w nich węzeł sanitarny – mówił Jacek Kołacz, dyrektor Powiatowego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej.....
   ....Według Krzysztofa Kozieła, radnego i rzecznika prasowego będzińskiego Starostwa Powiatowego, średnie obłożenie na oddziale chirurgicznym czeladzkiej placówki wynosi zaledwie 20%, podczas gdy w Będzinie sięga aż 67%. – Scalenie oddziałów chirurgii ogólnej, którą wskazano już kilka lat temu, jest działaniem restrukturyzacyjnym wynikającym z sytuacji społeczno-ekonomicznej. Funkcjonowanie oddziału chirurgii ogólnej na podstawie analiz ekonomicznych jest podstawową kwestią dla powodzenia całego procesu naprawczego służby zdrowia – przekazał Krzysztof Kozieł.....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama