Reforma edukacji w Żywcu. Jest propozycja nowej sieci szkół

  Reforma edukacji w Żywcu. Jest propozycja nowej sieci szkół

  Jakub Marcjasz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Reforma edukacji w Żywcu. Jest propozycja nowej sieci szkół

  ©UM Żywiec

  Władze Żywca opublikowały propozycję nowej sieci szkolnej placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest miasto. W związku z reformą edukacji burmistrz szacuje, że około 40 - w większości nauczycieli - straci pracę.
  Reforma edukacji w Żywcu. Jest propozycja nowej sieci szkół

  ©UM Żywiec

  Jakie szkoły powstaną w miejsce gimnazjów?

  Dzielnica Zabłocie:
  Gimnazjum nr 1 w Żywcu, ul. Dworcowa 26 – klasy II i III wygaszanego Gimnazjum nr 1 zostaną włączone do Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu.

  Dzielnica Śródmieście:
  Gimnazjum nr 2 w Żywcu, ul. Zielona 1 zostaje przekształcone w nowo powstałą Szkołę Podstawową nr 2 w Żywcu, w której wygaszane będą klasy II I III Gimnazjum nr 2.


  Dzielnica Sporysz?
  Gimnazjum nr 3 w Żywcu, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2 – klasy II i III wygaszanego Gimnazjum nr 3 zostaną włączone do Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu.

  A tak wyglądają propozycje nowych obwodów szkolnych szkół podstawowych:

  Dzielnica Zabłocie:
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu, ul. Ks. Prał. St. Słonki 14
  6-letnia Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu zostaje przekształcona w 8-letnią Szkołę Podstawową nr 1 w Żywcu. Obwód szkolny zostaje pomniejszony na rzecz 8-letniej Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu.

  Prezydent Duda w ostatniej chwili podpisał ustawę o reformie oświaty. Gimnazja do likwidacji  Nowy obwód: 1 Maja, Armii Krajowej (prawa strona od nr 56 do końca), Browar Kolonia, Browarna, Długa, Futrzarska (prawa strona od nr 14 do końca, lewa strona od nr 51 do końca), Harenda, Jasna, Kazimierza Tetmajera, Kochanowskiego, Konopnickiej, Krzywa, Ks. Prał. St. Słonki, Lelewela, Leśnianka, Ludna, Łęgowa, Michała, Miła, Mleczarska, Mochnackiego, Nimasów, Niwy, Nowa, Oś. Zgoda, Pawlusie, Piaskowa, Podtorze, Polna, Rolnicza, Rzeźnicza (prawa strona od nr 10 do końca, lewa strona od nr 13 do końca), Sadowa, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Stawowa, Wąska, Wczasowa, Wypoczynkowa, Wyzwolenia, Zabłocka.

  Szkoła Podstawowa nr 9 w Żywcu, ul. Podlesie 63
  6-letnia Szkoła Podstawowa nr 9 w Żywcu zostaje przekształcona w 8-letnią Szkołę Podstawową nr 9 w Żywcu, do której zostaną włączone klasy II i III wygaszanego Gimnazjum nr 1 w Żywcu. Szkoła zmieni siedzibę i przeniesie się do budynku po Gimnazjum nr 1 w Żywcu przy ul. Dworcowej 26. Obwód szkolny zostanie powiększony kosztem części obwodu Szkoły Podstawowej nr 1.

  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama