Remont Stadionu Śląskiego na finiszu. Montaż krzesełek...

Remont Stadionu Śląskiego na finiszu. Montaż krzesełek rozpoczęty

Olga Krzyżyk

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Trybuny Stadionu Śląskiego pomieszczą 55 tys. ludzi. Kibice zasiądą na ponad 54 tys. krzeseł w sześciu odcieniach koloru niebieskiego
1/6
przejdź do galerii

Trybuny Stadionu Śląskiego pomieszczą 55 tys. ludzi. Kibice zasiądą na ponad 54 tys. krzeseł w sześciu odcieniach koloru niebieskiego ©Lucyna Nenow

Remont Stadionu Śląskiego już na finiszu. Otwarcie „Kotła Czarownic” zaplanowano na wrzesień 2017 roku. Toru widokowego na dachu nie będzie, ale odśnieżać dach trzeba
Wielkie imprezy sportowe, spektakularne koncerty gwiazd z wielotysięczną widownią. To potencjał tkwiący w Stadionie Śląskim. Entuzjaści tego miejsca już nie mogą się doczekać otwarcia - widownia zasiadła bowiem na trybunach tego kultowego obiektu po raz ostatni 6 sierpnia 2009 roku podczas koncertu Bono i zespołu U2. Niedługo późnej rozpoczął się remont „Kotła Czarownic”, który trwa do dzisiaj.

Wiadomo jednak, że roboty mają zakończyć się w połowie czerwca tego roku, a oficjalne otwarcie Stadionu Śląskiego odbędzie się we wrześniu.

Co zmieniło się w porównaniu ze starym Stadionem Śląskim? Przede wszystkim - jest ogromny dach. Powstało także dodatkowe piętro trybun. Tor żużlowy zastąpi arena lekkoatletyczna. Trybuny natomiast pomieszczą niecałe 55 tysięcy osób. Na efekt końcowy prac i pierwsze piłkarskie emocje na Stadionie Śląskim będziemy musieli jeszcze poczekać. Niespodzianką jest nadal, kto uświetni otwarcie stadionu.

CZYTAJ KONIECZNIE
JAKA GWIAZDA ZAGRA NA OTWARCIU STADIONU ŚLĄSKIEGO


Sonda

Czy mecze reprezentacji Polski powinny wrócić na Stadion Śląski?Nawet 90,5 tysiąca widzów na stadionie

Od połowy stycznia 2017 na Stadionie Śląskim rozpoczną się prace związane z wykonaniem murawy i bieżni lekkoatletycznej.

- Obecnie trwają roboty budowlane wykończeniowe wraz z instalacjami w pomieszczeniach i na promenadach. Rozpoczął się montaż krzesełek i konstrukcji wsporczych na trybunach wraz z oporęczowaniami - wyjaśnia Krzysztof Klimosz, prezes zarządu Stadionu Śląskiego.

Wiemy już, że krzesła na trybunach będą w sześciu odcieniach koloru niebieskiego. Dokładnie będzie 54477 miejsc siedzących, w tym 51570 miejsc dla kibiców oraz 1599 miejsc biznesowych, 358 w lożach VIP, 108 dla osób niepełnosprawnych i minimum 842 miejscami dla mediów. Trybuny pomieszczą niecałe 55 tys. ludzi, ale podczas koncertów przy wykorzystaniu murawy i bieżni lekkoatletycznej ta liczba się zwiększy do maksymalnie 90,5 tysiąca widzów (uzależnione jest to od wielkości sceny).
1 3 »

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A

Janek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Dobrze godosz,dac ci gorzoly

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A

Janek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Mialy stolki byc zolto niebieskie. Widac ze komus fest barwy Gornego Ślaska wadzom.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Janek

pitoń (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4

niy komuś, yno gorolom

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo