Rusza Eko Bilet, wspólny bilet na Koleje Śląskie, KZK GOP i...

  Rusza Eko Bilet, wspólny bilet na Koleje Śląskie, KZK GOP i MZK Tychy

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rusza Eko Bilet, wspólny bilet na Koleje Śląskie, KZK GOP i MZK Tychy
  Od 1 listopada w aglomeracji będzie można kupić Eko Bilet, będzie to bilet sieciowy honorowany we wszystkich pociągach rozkładowych Kolei Śląskich, na liniach autobusowych i tramwajowych obsługiwanych przez KZK GOP oraz na liniach autobusowych i trolejbusowych MZK Tychy. Cena biletu to 38 zł.
  Rusza Eko Bilet, wspólny bilet na Koleje Śląskie, KZK GOP i MZK Tychy
  Eko Bilet będzie uprawniał do nieograniczonej liczby przejazdów w ciągu 24 godzin od daty wskazanej przez nabywcę.

  - To dopiero pierwszy krok do integracji komunikacji pasażerskiej w regionie. Nie będzie to bilet masowy, ale od czegoś trzeba zacząć. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie Kolei Śląskich do systemu Śląskiej Karty Usług Publicznych – mówi marszałek Wojciech Saługa. Jak przypomina Roman Urbańczyk, przewodniczący zarządu KZK GOP, do tej pory funkcjonował 30-dniowy wspólny bilet KZK GOP i Kolei Śląskich.

  - Mamy nadzieję, że do pełnej integracji dojdzie dzięki Śląskiej Karcie Usług Publicznych – dodaje.

  Jak wyjaśniają przedstawiciele śląskiego Urzędu Marszałkowskiego utrudnieniem w uruchomieniu Eko Biletu było funkcjonowanie różnego rodzaju ulg obowiązujących u poszczególnych operatorów transportu. - Dlatego bilet ten będzie miał w pierwszej fazie jedynie wersję normalną, tzn. nie będą dostępne wersje ulgowe. Ale obserwując sprzedaż i opinie pasażerów, przewoźnicy będą jednocześnie pracować nad ich wprowadzeniem – dodają.

  - Eko Bilet to kolejny krok na drodze integracji biletowej w województwie, a przynajmniej w obszarze aglomeracyjnym. Widzimy bowiem konieczność wprowadzenia rozwiązań systemowych, by pasażerowie mogli korzystać systematycznie i kompleksowo z tego typu usług. Mieliśmy dotąd dwustronne pełne (tj. z biletami ulgowymi i okresowymi) porozumienia biletowe kolejowo-drogowe z KZK GOP – Bilet Śląski oraz z MZK Tychy – Bilet Pomarańczowy. Czas na porozumienia wielostronne, bo pasażerów nie interesują granice różnych „obwodów”, tylko wygoda. Trwają również rozmowy o przystąpieniu do współpracy w tym zakresie przez MZKP Tarnowskie Góry. W przypadku zainteresowania w innych regionach województwa jesteśmy gotowi do wprowadzania podobnych rozwiązań z innymi organizatorami drogowej komunikacji publicznej, planujemy też tańsze 12- lub 6-godzinne wersje tego biletu – twierdzi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

  Eko Bilet można kupić w kasach biletowych Kolei Śląskich, a wkrótce w punktach sprzedaży tzw. Szybkiego Biletu i aplikacji mobilnej. Bilet można kupić również z wyprzedzeniem do 7 dni przed planowanym dniem jego ważności. Co ważne jest biletem bezimiennym.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Kierowca przejechał kobietę na pasach i uciekł. Szukają go internauci i policja
  *POLECAMY: Najlepsze kawiarnie w Katowicach to nie tylko dobra kawa
  *Gliwice miastem przyszłości, a jednak brakuje 9 rzeczy ZOBACZ
  *Kibolska zadyma w Zabrzu ZDJĘCIA I WIDEO tylko dla dorosłych
  *Ściągnąłeś film z torentów? Pójdziesz do więzienia. Policja namierza internautów

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama