Rusza rewitalizacja osiedla Podlesie w Łazach

  Rusza rewitalizacja osiedla Podlesie w Łazach

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Dziennik Zachodni

  Rusza rewitalizacja osiedla Podlesie w Łazach
  Rusza inwestycja, na którą od lat czekali mieszkańcy miejscowości Łazy. Mowa oczywiście o rewitalizacji terenu po byłych ogródkach działkowych przy ulicy Częstochowskiej oraz zagospodarowanie terenu przy kładce to projekty wchodzące w skład rewitalizacji osiedla Podlesie w Łazach.
  Rusza rewitalizacja osiedla Podlesie w Łazach
  Umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana 18 lipca tego roku.Teren po byłych ogródkach działkowych zostanie przekształcony w ogólnodostępny teren dla wszystkich mieszkańców. Ma zostać dostosowany do potrzeb i oczekiwań wszystkich grup wiekowych mieszkańców osiedla. W ramach tej inwestycji powstaną: plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boisko do gry w boule oraz przestrzeń do tworzenia różnego rodzaju form artystycznych. W pobliżu tej planowanej przez gminę przestrzeni powstanie specjalny układ drewnianych tarasów, które będą stanowić widownię.

  Powstanie również skarpa, która zimą ma być wykorzystywana do zjeżdżania na sankach. Rowerzyści i miłośnicy rolek dostaną natomiast układ ciągów komunikacyjnych, po których będą mogli bezpiecznie się poruszać. Jednocześnie nie będą musieli zagrażać bezpieczeństwu pieszych. Korzystać z niego będą mogli także deskorolkarze. Teren zyska nowe oświetlenie zewnętrzne, które poprawi bezpieczeństwo na osiedlu.

  Mamy również dobrą wiadomość dla kierowców. W ramach inwestycji planowane jest również wybudowanie nowego parkingu w sąsiedztwie budowanego kościoła. Od strony ulicy Częstochowskiej powstanie około 37 nowych miejsc parkingowych. Ponadto, planowana jest zbudowanie parkingu w miejscu, w którym istnieją już miejsca postojowe. Od strony ulicy Spółdzielczej ma powstać około 16 miejsc parkingowych.

  Na inwestycję przeznaczono ponad 1,8 miliona złotych. Prace mają zakończyć się do 31 maja 2018 roku. Wkrótce ruszą pierwsze prace.  25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.


  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo