Seryjni włamywacze do sklepów namierzeni

  Seryjni włamywacze do sklepów namierzeni

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Seryjni włamywacze do sklepów namierzeni
  W 2015 i na początku 2016 roku w województwie śląskim regularnie odnotowywano włamania do placówek handlowych, skąd ginęły zawsze duże ilości papierosów i alkoholu. Przestępstwa te nie ominęły również Siemianowic.
  Seryjni włamywacze do sklepów namierzeni
  Seryjnych włamywaczy rozpracowali siemianowiccy kryminalni. Okazało się, że 44-latek i jego 23-letni kolega włamywali się do sklepów m.in. w Chrzanowie, Jaworznie, Wrocławiu, Jastrzębiu Zdroju, Tychach czy Katowicach. Przed każdym napadem złodzieje robili rozpoznanie, jakie zabezpieczenia mają obiekty handlowe i wybierali te słabo chronione. Każdorazowo wzbogacali się o co najmniej kilka tysięcy złotych.

  W sumie zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym 39 zarzutów, a łączne straty wyniosły blisko pół miliona złotych. Okazało się, że mężczyźni byli już wcześniej karani, a starszy z nich odbywał nawet długoletnią karę więzienia. Obaj przyznali się do zarzucanych im przestępstw i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Do prokuratury trafił właśnie akt oskarżenia. Teraz o losach włamywaczy zadecyduje sąd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama