Sławków: Nielegalna hodowla węży, skorpionów i ptaszników...

  Sławków: Nielegalna hodowla węży, skorpionów i ptaszników zlikwidowana ZDJĘCIA

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sławków: Nielegalna hodowla węży, skorpionów i ptaszników zlikwidowana ZDJĘCIA
  1/11
  przejdź do galerii

  ©fot. Maksym Pięta

  Tęczowy boa dusiciel, jadowita scolopendra, gekony, legwany, żaba rogata, skorpion i ptaszniki – to tylko część kolekcji, jaką wykryto na jednej z posesji w centrum Sławkowa. Policjanci wspólnie z Ekopatrolem zlikwidowali w połowie lipca w należącym do 24-letniego mężczyzny mieszkaniu nielegalną hodowlę, w której znajdowały się również chronione i niebezpieczne gatunki zwierząt.
  Interweniujący 11 i 17 lipca policjanci i sławkowski Ekopatrol zarekwirowali również egzotyczne gatunki ślimaków, patyczaki, raki, węże zbożowe i gryzonie.

  - Właściciele nie okazali dokumentów koniecznych do legalnego obrotu i hodowli części z posiadanych zwierząt. Chodzi o dokumenty wymagane konwencją waszyngtońską. Zwierzęta nie miały również zapewnionych odpowiednich warunków – wyjaśnia Maksym Pięta z Urzędu Miasta w Sławkowie.

  Odebrane zwierzęta przekazane zostały do specjalistycznej hodowli na Uniwersytet Śląski, do Egzotarium w Sosnowcu, a także do Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

  - Obecny z policjantami lekarz weterynarii nie stwierdził, by zwierzętom brakowało pokarmu lub wody, albo mogło im zagrażać jakiekolwiek niebezpieczeństwo. W przypadku niektórych zwierząt weterynarz miał jednak podejrzenia, że ich hodowla wymaga stosownego pozwolenia oraz zgłoszenia faktu takiej hodowli władzom samorządowym. Przypuszczenia lekarza potwierdził pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, który stwierdził, że w przypadku żółwia stepowego, boa tęczowego oraz czterech rodzajów ptasznika wymagane jest posiadanie stosownego pozwolenia tzw. Cites, zgodnie z Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem - mówi podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.
  Zobacz galerię
  Właścicielce zwierząt 24-letniej mieszkance Sławkowa grozi teraz 5 lat więzienia. Odpowiedzialność karna czeka również właściciela posesji. W trakcie pobytu tam policjanci odkryli, że cała hodowla zasilana jest w energię elektryczną z pominięciem licznika prądu.

  Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje
  Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza
  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co za niebezpieczny czubek

   Wujek Dobra Rada (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   A jakby który gad uciekł i zaatakował dzieciaka czy przypadkową osobę to by pewno bełkotał, że to nie jego i on nic nie winien. Zlicytować dziada i niech idzie pod most. Tak żeby nigdy nie podniósł...rozwiń całość

   A jakby który gad uciekł i zaatakował dzieciaka czy przypadkową osobę to by pewno bełkotał, że to nie jego i on nic nie winien. Zlicytować dziada i niech idzie pod most. Tak żeby nigdy nie podniósł się już finansowo i nie wpadł na równie głupi pomysł.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama