Smog nie odpuszcza: w piątek też kierowcy mogą jeździć za...

  Smog nie odpuszcza: w piątek też kierowcy mogą jeździć za darmo

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Takie przekroczenia pyłów były w Śląskiem w czwartek po południu
  1/7
  przejdź do galerii

  Takie przekroczenia pyłów były w Śląskiem w czwartek po południu

  W piątek kierowcy, którzy pozostawią swoje pojazdy na parkingu czy w garażu mogą za darmo korzystać z pociągów Kolei Śląskich oraz autobusów i tramwajów KZK GOP. Muszą mieć jednak przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu i dokument tożsamości.
  W piątek, 3 lutego, Koleje Śląskie i KZK GOP podtrzymują darmowe przejazdy pociągami i autobusami oraz tramwajami.

  - W związku z prognozowanym wysokim stężeniem pyłu zawieszonego, komunikacja publiczna KZK GOP w dniu 3.02.2017 r. (piątek) będzie bezpłatna dla posiadaczy samochodów osobowych, zgodnie z zasadami opisanymi poniżej - czytamy na oficjalnym profilu KZK GOP na Facebooku. - Zgodnie z tą decyzją, wszyscy właściciele samochodów będą mogli podróżować komunikacją miejską bez biletu na podstawie dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego, w którym są wpisani jako właściciel lub współwłaściciel pojazdu.
  Zdajemy sobie sprawę, że jest to niewielki krok w walce ze smogiem. Według wskazań WIOŚ w Katowicach (marzec 2016) w 55 proc. wpływ na złą jakość powietrza ma emisja z kominów indywidualnych, natomiast około 35 proc. emisji pochodzi łącznie z przemysłu i transportu. W okresie zimowym udział samochodów osobowych wynosi około 10 proc. Liczymy jednak, że nasze działanie będzie jedną z wielu cegiełek, dzięki którym uda się zredukować w jak największym stopniu poziom pyłu zawieszonego.

  Zobacz galerię

  Więcej informacji znajduje się na stronie „Bezpłatna komunikacja miejska na czas smogu dla kierowców".

  _________________________________________________________________________________


  _________________________________________________________________________________


  Także Koleje Śląskie informują, że jutro, w piątek, podczas kontroli biletów wystarczy okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy lub dowód osobisty).

  Na podstawie tych dokumentów, poza ich właścicielem, podróż mogą odbywać dodatkowo 2 osoby towarzyszące. Z tej możliwości można skorzystać we wszystkich pociągach i na wszystkich liniach – wyłączając przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin - czytamy w komunikacie na stronie Kolei Śląskich.

  Smog na Śląsku i darmowe przejazdy Kolejami Śląskimi - sonda


  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak komunikatu na stronie KZK GOP

   adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A czemu tak ważna informacja zniknęła ze strony KZK - GOP? o tym że w danym dniu jest bezpłatna komunikacja? Jeszce wczoraj i chyba dzisiaj rano była informacja że w dniu 3 luty będzie bezpłatna...rozwiń całość

   A czemu tak ważna informacja zniknęła ze strony KZK - GOP? o tym że w danym dniu jest bezpłatna komunikacja? Jeszce wczoraj i chyba dzisiaj rano była informacja że w dniu 3 luty będzie bezpłatna komunikacja a teraz nie ma tego komunikatu zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak walczyć ze smogiem.

   Cris (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Żaden rząd nie wywalczy lepszego powietrza trzeba walczyć o to samemu i zainwestować w nowoczesne technologie- oczyszczacz powietrza....rozwiń całość

   Żaden rząd nie wywalczy lepszego powietrza trzeba walczyć o to samemu i zainwestować w nowoczesne technologie- oczyszczacz powietrza.
   http://www.medmarket.pl/visiomed-luva-vm-luv-oczyszczacz-powietrza,id3350.html
   i na wyjście na miasto maseczka
   http://www.medmarket.pl/leczenie-w-domu,c154.htmlzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   darowany koń

   kazek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bardzo dobra propozycja, zwłaszcza tam, gdzie została zlikwidowana kolej, np. Jastrzębie, albo tam, gdzie dzienny ruch pociągów to trzy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama