Śniadanie wielkanocne dla samotnych. Potrzebni wolontariusze

  Śniadanie wielkanocne dla samotnych. Potrzebni wolontariusze

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W tym roku Wielkanoc dla samotnych będzie w Świętochłowicach oraz w Siemianowicach Śląskich
  1/12
  przejdź do galerii

  W tym roku Wielkanoc dla samotnych będzie w Świętochłowicach oraz w Siemianowicach Śląskich ©Lucyna Nenow, mat. fb Wolne Miejsce

  Fundacja Wolne Miejsce organizuje po raz kolejny śniadanie dla samotnych. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 16 kwietnia, w Świętochłowicach oraz w Siemianowicach Śląskich. Będzie suto zastawiony stół, a także występy chóru i przedstawienie teatralne. Każdy z gości otrzyma także prezent. Wstęp jest bezpłatny.
  W niedzielę, 16 kwietnia, w Świętochłowicach oraz w Siemianowicach Śląskich odbędzie się śniadanie wielkanocne dla osób samotnych. Fundacja Wolne Miejsce organizuje Wielkanoc dla samotnych w świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej (Krauzego 1) oraz w hali sportowej Michał (ul. Oświęcimska 1) w Siemianowicach Śląskich.

  - W Świętochłowicach śniadanie wielkanocne rozpocznie się o godzinie 9.00, natomiast w Siemianowicach Śląskich o godz. 10.30. W poniedziałek organizujemy także śniadanie dla Polonii w Mińsku na Białorusi - mówi Mikołaj Rykowski, inicjator Wigilii dla samotnych i fundator Fundacji Wolne Miejsce.

  Wciąż trwa poszukiwanie wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji śniadania. Można zapisać się do działu kuchennego, kelnerskiego, technicznego, czy pomóc w kwestii artystycznej i gospodarczej. Potrzebne są także osoby do chóru.

  Ponadto organizatorzy poszukują osób, które pomogą w zakupie produktów żywnościowych potrzebnych do zorganizowania śniadania wielkanocnego. Wśród produktów jest m.in. pietruszka korzeń, ziemniaki, czosnek, sałata świeża masłowa, ćwikła z chrzanem.
  Zobacz galerię
  Potrzeba także produktów higienicznych jak ręczniki papierowe, serwetki, folia spożywcza, worki na śmieci 120 l, ścierki kuchenne, zmiotka i szufelka, miotły, wiadra plastikowe, płyn do naczyń 5 l, płyn do szyb, nożyczki ostre, pinezki, pistolety do kleju, kombinerki, noże metalowe do krojenia, taśma klejąca zwykła, taśma klejąca dwustronna, małe reklamówki, markery, węgiel drzewny, rękawiczki jednorazowe, młotki oraz gąbki i czyściki.

  Więcej informacji pod numerem telefonu: 694 019 254.

  Bez nich nie ma świąt. Wielkanocne pomysły na mazurki


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama