Sosnowiec: obrońcy zwierząt i policja odebrali kobiecie psy,...

  Sosnowiec: obrońcy zwierząt i policja odebrali kobiecie psy, koty i jeża

  KMP Sosnowiec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zwierzęta umieszczone zostały w schronisku w Sosnowcu
  1/3
  przejdź do galerii

  Zwierzęta umieszczone zostały w schronisku w Sosnowcu ©Śląska Policja

  Sosnowieccy policjanci wraz z przedstawicielami stowarzyszeń działających na rzecz ochrony zwierząt odebrali jednej z mieszkanek Sosnowca 12 psów, 4 koty i jeża. Właścicielka trzymała je w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń. Psy i koty trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu.
  Do interwencji policji doszło po tym, jak przedstawicielki stowarzyszenia „ Nadzieja na Dom” i „OTOZ Animals” zawiadomiły organy ścigania, że w jednym z mieszkań w Sosnowcu zwierzęta przetrzymywane są w warunkach urągających wszelkim standardom.

  Kiedy policjanci weszli wraz z właścicielką do jej mieszkania okazało się, że w ogólnym nieładzie i strasznych warunkach higienicznych przetrzymywanych jest tam 12 psów, 4 koty i jeż.
  W wyniku podjętych przez policję działań zwierzęta umieszczone zostały w schronisku w Sosnowcu, gdzie po zaopatrzeniu, badaniach weterynaryjnych i odbyciu obowiązkowej kwarantanny będą mogły trafić do adopcji.

  Część z odebranych psów, to szczeniaki, które trafiły pod opiekę weterynarza. Prowadzone postępowanie wykaże, czy zachowanie właścicielki stanowiło znęcanie się nad zwierzętam. Jeśli tak, to może jej grozić nawet do 2 lat więzienia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Celowe okrucieństwo

  ciężki stres (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Szkoda, że wcześniej się tym nikt nie zainteresował. Oszczędziło by to w znacznym stopniu, cierpienia tym biednym zwierzętom. Jak taki człowiek może egzystować? Czemu takie rzeczy w ogóle mają...rozwiń całość

  Szkoda, że wcześniej się tym nikt nie zainteresował. Oszczędziło by to w znacznym stopniu, cierpienia tym biednym zwierzętom. Jak taki człowiek może egzystować? Czemu takie rzeczy w ogóle mają miejsce? Może jej grozić, nawet do 2 lat więzienia, to czysta kpina. Niewyobrażalne i karygodne. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  epidemia

  Civis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To Kurkowa z Matejki 33 , ona zawsze robiła z mieszkania hotel dla zwierząt , smród był przeokropny i groziło to epidemią

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo