Sosnowiec: remont nawierzchni na DK94 oznacza korki...

  Sosnowiec: remont nawierzchni na DK94 oznacza korki [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: remont nawierzchni na DK94 oznacza korki [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii

  ©mat. UM Sosnowiec

  Kierowcy, którzy codziennie w drodze do pracy przejeżdżają przez sosnowiecki odcinek drogi krajowej nr 94, muszą uzbroić się w cierpliwość. Do końca roku potrwa remont nawierzchni pomiędzy granicą Sosnowca i Dąbrowy Górniczej a światłami przy Auchanie.
  Na pierwszy ogień poszedł węzeł DK 94 z ulicą 3 Maja, na którym kierowcy jadący z kierunku Dąbrowy Górniczej i Olkusza skręcają do centrum Sosnowca. Ten zjazd, podobnie jak nitka, którą poruszają się samochody jadący od Sosnowca w kierunku Katowic, od poniedziałku została zamknięta. Łatwo było przewidzieć, że w tym miejscu tworzą się teraz spore korki.

  - Monitorujemy sytuację na bieżąco. W godzinach szczytu czy wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, w miejsce to jedzie patrol, który pomaga w rozładowaniu zatorów. Już sam widok radiowozu powinien dyscyplinować kierowców - mówi starszy aspirant Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

  Dla kierowców przygotowano objazdy, ale korzystając z nich trzeba nadłożyć sporo drogi. Jadąc od Dąbrowy Górniczej w kierunku centrum Sosnowca urzędnicy z Sosnowca sugerują przejechanie zamkniętego zjazdu i nawrót przy Żylecie, a następnie dojazd do tego samego miejsca i skręt w ulicę 3 Maja. Dlatego właśnie większość kierowców w poniedziałek zdecydowała się na skrzyżowaniu przy Makro skręcić przy ul. Długosza powodując korki na DK 94 (na lewoskręcie od strony Dąbrowy Górniczej zielone światło pali się bardzo krótki) oraz - jak donoszą nasi internauci - na ul. Długosza i na ul. Braci Mieroszew-skich między rondem na „Rewolucji” a Mecem. Krótszy jest objazd w kierunku Katowic. Urzędnicy sugerują bowiem kierowcom, aby z ul. 3 Maja zjechali zjazdem w kierunku Dąbrowy Górniczej (tam w poniedziałek rano również zaobserwowaliśmy korek), przy Makro skręcić w ul. Długosza, nawrócić na rondzie i wjechać na trasę w kierunku Katowic.

  Kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość, bo wart 2 miliony złotych remont zakończy się dopiero pod koniec grudnia. Wówczas okaże się również, czy Sosnowiec uzyska dofinansowanie na planowaną przebudowę skrzyżowania przy Makro (DK 94 z ul. Długosza), na którym dzięki temu, że stać ma się dwupoziomowe, ma nie być już takich korków jak obecnie. Aplikację już złożono, ale wyników konkursu jeszcze nie ma.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama