Startują Dni Otwarte ASP w Katowicach. Będzie malowanie w...

  Startują Dni Otwarte ASP w Katowicach. Będzie malowanie w googlach i jadalne grafiki 3D

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Startują Dni Otwarte ASP w Katowicach. Będzie malowanie w googlach i jadalne grafiki 3D
  Jadalne grafiki, druk 3D, cięcie laserem, frezowanie 3D, tekstura gotycka, warsztaty pozłotnicze, mannequin challenge, nadruk na własnej garderobie, scenografia filmowa i teatralna, malowanie 3D z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości, warsztaty z rysunku, grafiki i malarstwa, a nawet gra w podchody. To tylko niektóre z atrakcji Dni Otwartych Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, które zaplanowano 8 i 9 marca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak na większość obowiązują zapisy.
  Startują Dni Otwarte ASP w Katowicach. Będzie malowanie w googlach i jadalne grafiki 3D
  W ubiegłym roku akademickim studenci ASP w Katowicach przeprowadzili się do nowego, obszernego gmachu, ale uczelnia nie zatraciła kameralnej atmosfery. Nadal na jednego wykładowcę przypada tu nie więcej niż sześciu studentów. Jak się pracuje w takich warunkach? 8 i 9 marca każdy może się tego dowiedzieć. Wystarczy skorzystać z dni otwartych.

  – Jesteśmy uczelnią publiczną i przez cały rok zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki czy kina oraz udziału w wystawach.
  Jednak 8 i 9 marca to czas wyjątkowy, otwieramy drzwi wszystkich pracowni. W każdej będzie można rozmawiać ze studentami i wykładowcami. W wybranych są organizowane warsztaty, wystawy i pokazy. Będzie też szansa na zaprezentowanie własnych prac, konsultacje przed egzaminem wstępnym oraz wykonanie rysunku, obrazu czy projektu pod okiem naszych pedagogów – informuje Antoni Cygan, rektor ASP w Katowicach.

  Od wirtualnej rzeczywistości po najbardziej klasyczne techniki graficzne – tak w wielkim skrócie można ująć program kształcenia w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Takie też będą Dni Otwarte. Uczestnicy mogą korzystać z kilkudziesięciu najróżniejszych warsztatów, pokazów i wykładów.

  Grafika warsztatowa zaprezentuje pracownie litografii, sitodruku, druku wklęsłego i wypukłego. To dobra okazja żeby sprawdzić jak pracowali Rembrandt czy Dürer oraz samodzielnie odbić grafikę na własnej garderobie czy przekonać się jak się pracuje na radzieckiej prasie z 1968 roku, a jak z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości. Nie zabraknie także (z)jadalnej grafiki, czyli prac wykonanych dżemem na waflach.

  Projektowanie Graficzne zaprasza m.in. na warsztaty z kaligrafii, warsztaty fotograficzne oraz warsztaty rysunku prezentacyjnego, podstaw projektowania i projektowania znaków. Będą też multimeda, gry komputerowe, czy greenbox. Przez cały dzień będzie okazja poznawać najróżniejsze techniki, oglądać rzeczywistość wirtualną i tworzyć ją z pomocą pedagogów.

  Pracownie kierunku Malarstwo (przy Raciborskiej 50) zachęcają do malowania i rysowania pod okiem życzliwych wykładowców uczelni. Będą także warsztaty tworzenia murali, warsztaty pozłotnicze, warsztaty na temat wykorzystywania roślin w sztuce. Z kolei Marcel Sławiński i Katarzyna Sobańska-Strzałkowska (autorzy scenografii do takich filmów jak Ida, W ciemności, Jesteś Bogiem czy nagrodzonej Srebrnym Niedźwiedziem produkcji Zjednoczone Stany Miłości) zapraszają na warsztaty poświęcone scenografii i działaniom performatywnym.

  Druk 3D, frezowanie, cięcie laserem, budowa obiektów , rysunek prezentacyjny i rysunek z modela to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez studentów i wykładowców Wzornictwa. Nie zabraknie także wystawy Ikony Designu oraz warsztatów z projektowania znaku, podstaw projektowania czy tworzenia konstrukcji przestrzennych z rur papierowych. Będzie można także stworzyć opakowanie na pisanki.

  Dni otwarte ASP w Katowicach odbędą się 8 i 9 marca między godz. 10. a 16. Pełny program na stronie www.asp.katowice.pl Wszystkie wydarzenia są dostępne bezpłatnie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo