Strajk nauczycieli: W Bytomiu protestują 32 placówki

  Strajk nauczycieli: W Bytomiu protestują 32 placówki

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Strajk nauczycieli: W Bytomiu protestują 32 placówki
  1/5
  przejdź do galerii
  Praktycznie puste korytarze, niewiele dzieci - to dzisiejszy obrazek w szkołach w Bytomiu. Jednak rodzice uczniów podchodzą z wyrozumiałością do dzisiejszego strajku nauczycieli.
  Udział w strajku w Bytomiu oraz w Radzionkowie (wchodzi w teren działania ZNP w Bytomiu) zadeklarowało 39 placówek, ale ostatecznie, jak podaje Związek Nauczycieli Polskich oddział w Bytomiu, strajkują nauczyciele z 32 szkół.

  - Dokładna liczba osób strajkujących będzie znana po zakończeniu strajku ponieważ pracownicy rozpoczynają pracę o różnych godzinach i na chwilę obecną nie można określić ilości osób - mówi Eliza Nagengast, wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP w Bytomiu i Radzionkowie.


  W Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu niemal brak żywej duszy. Korytarze, na co dzień wypełnione blisko 400 dziećmi, dziś świecą pustkami. Powodem jest strajk nauczycieli z całej Polski. W przypadku tej placówki przystąpiło do niego 60 procent nauczycieli. - Reszta nauczycieli opiekuje się dziećmi w świetlicy na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych - mówi Urszula Pelc, dyrektorka SP nr 3.

  Do szkoły przyszło zaledwie uczniów, choć według rozeznania spodziewano się, że będzie ich 11. - Cieszymy się, że rodzice podeszli do tego tak wyrozumiale, oni też się boją o to, co będzie - o naukę dla swoich dzieci i ich wychowanie - podkreśla Sylwia Palik, nauczycielka tej szkoły, która przystąpiła do strajku.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Strajk nauczycieli. o CO WALCZY ZNP?
  Strajk nauczycieli Relacja NA ŻYWO. Co dzieje się w miastach woj. śląskiego?


  Według niej, jak i wielu nauczycieli, strajk jest potrzebny. Nauczyciele liczą na to, że da to w końcu komuś coś do myślenia. - Tempo wprowadzania tej reformy nie podoba nam się. Na dzień dzisiejszy wielu rzeczy nie wiemy, a wiele rzeczy jest jeszcze poprawianych. To nie jest do końca prawidłowo rozwiązane - przekonuje Sylwia Palik dodając, że bardzo by chciała, aby przez reformę nikt nie został zwolniony. - Możemy sobie przecież wyobrazić, co czują teraz nauczyciele, tak szkół podstawowych, jaki gimnazjów. Wielu z nich jest na początku swojej kariery zawodowej i nie mają jeszcze zapewnionego miejsca pracy. To nie powinno tak wyglądać - dodaje.
  Zobacz galerię

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama