Strajk szkolny w Raciborzu 20147. Lekcji nie będzie [LISTA...

  Strajk szkolny w Raciborzu 20147. Lekcji nie będzie [LISTA STRAJKUJĄCYCH SZKÓŁ]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Większość raciborskich szkół wzięła udział w strajku szkolnym
  1/7
  przejdź do galerii

  Większość raciborskich szkół wzięła udział w strajku szkolnym ©Arkadiusz Biernat

  Strajk szkolny w Raciborzu. Zdecydowana większość placówek oświatowych weźmie udział w dzisiejszej akcji. Budynki zostały oflagowane, a część nauczycieli nie poprowadzi lekcji. Nie wszędzie odbędą się wszystkie zaplanowane zajęcia. W zamian dyrekcje przygotowały zastępstwa i zajęcia opiekuńczo - wychowawcze.

  Strajk szkolny w Raciborzu. Lekcji nie będzie  Do strajku nauczycieli w Raciborzu przystąpi większość placówek oświatowych (strajkują Gimnazja nr 1, 2, 3 i 5, Szkoły podstawowe nr: 1, 3, 4, 13, 15, 18, Zespoły Szkolno -Przedszkolne nr 2 i 3), Przedszkola Publiczne nr: 3, 10, 11, 14, 16, 23, 26).

  Do akcji włączyły się też Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu, II Liceum Ogólnokształcace w Raciborzu, Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu, Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Raciborzu oraz Zespół Szkolno Gimnazjalny w Nędzy.

  Z zewnątrz i wewnątrz budynki zostały oflagowane, a na drzwiach wejściowych umieszczono plakaty informujące o przyczynach akcji. Część nauczycieli nie podjęła pracy. To nie oznacza jednak, że w szkole nie odbędą się żadne zajęcia.

  - Jeżeli uczniowie przyjdą do szkoły, to placówka musi im zapewnić opiekę. Mamy profesjonalnych dyrektorów i o to się nie boję. Nie wszyscy strajkują w szkołach. W każdej placówce jest pewnie co najmniej kilka takich osób i one się zajmą uczniami - mówi Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.
  Zobacz galerię
  Włodarz miasta nie uważa strajku za wydarzenie polityczne. - Nauczyciele walczą swój status zawodowy, miejsca pracy, a rzadko to robią. Trafiło, że przeciwko tej władzy - dodaje.


  Zobacz również:
  Strajk nauczycieli 31 marca 2017. Ile szkół strajkuje i co z uczniami?  W Raciborzu do strajku nie przystąpiły cztery przedszkola i dwa zespoły szkolno-przedszkolne (m.in. szkoły w Studziennej, Sudole, Markowicach).

  Strajk szkolny w Raciborzu: Czego domagają się nauczyciele?  Powstrzymując się od pracy nauczyciele walczą o gwarancję zatrudnienia, zachowanie dotychczasowej jakości pracy oraz co najmniej 10-proc. podwyżkę. Cel nadrzędny: wstrzymanie reformy edukacji. Dzisiaj nauczyciele, którzy opowiedzieli się za strajkiem, przyszli do szkół, ale powstrzymują się od pracy. Nie będą prowadzić zajęć lekcyjnych ani opiekować się uczniami.

  ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Raciborza i okolic! [KLIKNIJ W LINK]

  Strajk trwa tylko dziś. W większości szkół zaczął się o 7.30, a zakończy o 15.30. Jednak w zależności od charakteru szkół, te godziny mogą być różne. W Sosnowcu ustalono, że odbędzie się on w godzinach pracy każdej placówki. Tym samym, jeśli dana szkoła działa od godziny 6 do 22, to w takich godzinach będzie trwał strajk. Nauczyciele tego dnia pozostaną w szkołach przez cały czas trwania strajku, niezależnie od tego, ile godzin w tym dniu mają na planie zajęć.

  CZYTAJ WIĘCEJ. [ahttp://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/r/strajk-szkolny-3132017-na-slasku-i-woj-slaskim-gdzie-sa-uczniowie-nauczyciele-nie-pracuja,11940003/;Strajk nauczycieli na Śląsku. Gdzie są lekcje, a gdzie nie ma? [LIVE][/a]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama