Strażacy z OSP Świętoszówka szkolą, jak udzielać pierwszej...

  Strażacy z OSP Świętoszówka szkolą, jak udzielać pierwszej pomocy dzieciom ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Andrzej Drobik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pierwsza pomoc dla dzieci, szkolenie w OSP Świętoszówka
  1/11
  przejdź do galerii

  Pierwsza pomoc dla dzieci, szkolenie w OSP Świętoszówka ©OSP Świętoszówka

  Strażacy ze Świętoszówki w gminie Jasienica ruszyli z cyklem szkoleń z pierwszej pomocy. Na pierwszym spotkaniu pokazali jak w momencie zagrożenia udzielić pomocy małym dzieciom.
  - Jeśli u dziecka występuje zatrzymanie akcji serca, należy wykonać pięć wdechów ratunkowych, później 15 uciśnięć i dwa wdechy. U dorosłego wygląda to trochę inaczej, zazwyczaj wykonujemy 30 uciśnięć i 2 wdechy – tłumaczy Klaudia Stasiak z Grupy Medycznej Świętoszówka, organizatorka szkolenia z pierwszej pomocy dla dzieci.

  W niedzielne popołudnie w strażnicy OSP Świętoszówka spotkało się kilkadziesiąt osób, żeby wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy dla najmłodszych. Strażacy odpowiadali na pytania, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia, a także prezentowali sprzęt do udzielania pierwszej pomocy.

  -Już niedługo na ścianie naszej strażnicy zawiśnie taki defibrylator. Nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek z państwa bał się go użyć w sytuacji zagrożenia życia – mówił podczas szkolenia Patrych Ryrych z grupy medycznej OSP na Świętoszówce.

  Niedzielne szkolenie było pierwszym z planowanego cyklu spotkań strażaków z mieszkańcami Świętoszówki.

  - Do organizacji szkolenia zainspirowało mnie moje macierzyństwo. Kilka sytuacji, które wydarzyły się z moim dzieckiem zmusiło mnie do znalezienia informacji na temat pierwszej pomocy dla najmłodszych. Postanowiłam zorganizować takie szkolenie, żeby wszyscy ludzie w naszej gminie mieli podstawową wiedzę na ten temat – mówi Klaudia Stasiak.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama