Turyści czują się oszukani na wakacjach przez biura podróży....

  Turyści czują się oszukani na wakacjach przez biura podróży. UOKiK sprawdza

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, czy biura podróży celowo nie zmieniają godzin wylotu na te mniej korzystne. I czy nie wprowadzają klientów w błąd. Turyści czują się oszukani. Jak bezpiecznie kupić wakacje?
  Gdy w zeszłym roku kupowaliśmy wakacje na jednej z hiszpańskich wysp, to na miesiąc przed wyjazdem dowiedzieliśmy się, że samolot wyleci z Katowic ok. godz. 6, a w hotelu będziemy przed południem - mówią pan Jakub ze swoją żoną, Dagmarą. - Niestety, na tydzień przed wyjazdem dostaliśmy informację, że lot jest przesunięty dopiero na godz. 16, więc na miejscu byliśmy przed 21. Straciliśmy w ten sposób pół dnia, i bardzo tego żałowaliśmy - wspominają.

  Dodają, że lot powrotny również był przesunięty na późniejszą godzinę, więc zostali wymeldowani z hotelu i oczekiwali „na walizkach” na powrót.

  UOKiK prowadzi w tej chwili 12 postępowań wyjaśniających, które dotyczą m.in. sposobu, w jaki biura podróży informują swoich pasażerów o zmianie godzin lotów oraz sposobu, w jaki biura rozpatrują reklamacje z tego tytułu (Neckermann Polska, Nowa Itaka, Rainbow Tours, Tui Poland).

  Sonda

  Czy padłeś/padłaś ofiarą oszustwa biura podróży?  CZYTAJ WIĘCEJ
  OPÓŹNIENIA, ZMIANY TERMINÓW I WARUNKÓW - TAK OSZUKUJĄ BIURA PODRÓŻY  Wspaniały Maluch Toma Hanksa w najdrobniejszych detalach  Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdy czytam że UOKiK kogoś ma zamiar ukarać

   teoretyczne państwo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   to mnie pusty śmiech ogarnia. Dlaczego jeszcze nie ukarali skutecznie spółek skarbu państwa, które strzygą polskich baranów aż miło patrzeć? A ostatnia zmowa cenowa w zakresie OC to ch. czy...rozwiń całość

   to mnie pusty śmiech ogarnia. Dlaczego jeszcze nie ukarali skutecznie spółek skarbu państwa, które strzygą polskich baranów aż miło patrzeć? A ostatnia zmowa cenowa w zakresie OC to ch. czy realizacja polityki państwa?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama