Tydzień Kultury Beskidzkiej 2017: Dzisiaj w Wiśle tańczy...

  Tydzień Kultury Beskidzkiej 2017: Dzisiaj w Wiśle tańczy cała Europa ZDJĘCIA

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Wiśle trwają Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.
  1/27
  przejdź do galerii

  W Wiśle trwają Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. ©www.wisla.pl

  Tydzień Kultury Beskidzkiej 2017: W sobotę, 5 sierpnia, w Wiśle będzie śpiewał i tańczył jeśli nawet nie cały świat, to przynajmniej znaczna część Europy. To nie żart! Lista zespołów, które zaprezentują się turystom, jest naprawdę długa. Zespoły pochodzą niemal z każdej części Europy.
  W wiślańskim amfiteatrze im. Stanisława Hadyny odbędzie się bowiem koncert finałowy 28. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych, podczas którego zaprezentują się zespoły uczestniczące w tegorocznym 54. Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Przy okazji ogłoszone zostaną wyniki MSF i wręczone zostaną nagrody laureatom.

  Dla niewtajemniczonych - Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane są w ramach TKB od 1990 r.
  Podstawowym założeniem MSF jest prezentacja oraz poznanie kulturowego dziedzictwa różnych narodów. Szczególny nacisk położony zostaje na autentyczność śpiewu, muzyki, tańca, obrzędów i zwyczajów. Co roku kilkanaście grup z różnych zakątków świata zabiera festiwalową publiczność w niezwykłą, często bardzo egzotyczną podróż.
  Zobacz galerię
  W tym roku podczas koncertu finałowego będzie można posłuchać zespołów m.in. z Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Serbii, Portoryko. Zapowiada się naprawdę wyjątkowy koncert. Początek o godz. 18.  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama