W Sławkowie będzie stacjonować karetka pogotowia?

  W Sławkowie będzie stacjonować karetka pogotowia?

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Sławkowie będzie stacjonować karetka pogotowia?
  1/2
  przejdź do galerii
  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niebawem Sławków może wzbogacić się o nowoczesny ambulans i dyżurujących przez całą dobę ratowników medycznych.
  W piątek 17 marca burmistrz Sławkowa spotkał się z dyrektorem sosnowieckiej stacji pogotowia ratunkowego Markiem Jeremiczem. Kilka dni wcześniej w Sławkowie gościł zastępca dyrektora RPR w Sosnowcu Tomasz Trólka.

  Obecnie gdy dojdzie do wypadku na DK94 w okolicy Sławkowa, przy przeciętnym natężeniu ruchu na miejsce zdarzenia karetka dojeżdża w 22 minuty z Dąbrowy Górniczej. I właśnie o skrócenie dojazdu pogotowia chodzi w całym przedsięwzięciu.

  - Punkt postoju ambulansu w Sławkowie znacznie skróciłby czas dotarcia do miejsca zdarzenia.A na drodze 94 dochodzi często do bardzo poważnych wypadków Karetka ta obsługiwałabym Sławków, Łękę, Łosień czy Strzemieszyce - mówi Marek Jeremicz, dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

  - Rozważamy dwie lokalizacje dla tego zespołu. One nie są oddalone od siebie jakoś bardzo, jednak analizujemy wszystkie aspekty ekonomiczne - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama