Wielka Brytania traci pozycję lidera w Pyrzowicach. W tym...

  Wielka Brytania traci pozycję lidera w Pyrzowicach. W tym sezonie rządzą Włochy LOTY, INFOGRAFIKI

  Zdjęcie autora materiału

  Dorota Niećko

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wielka Brytania traci pozycję lidera w Pyrzowicach. W tym sezonie rządzą Włochy LOTY, INFOGRAFIKI
  1/6
  przejdź do galerii
  Z Pyrzowic w tym sezonie najwięcej będzie lotów do... wcale nie do Wielkiej Brytanii, bo rządzą Włochy. Italia pokonała lidera z ubiegłych lat. 26 marca 2017 wchodzi w życie nowy rozkład lotów z Pyrzowic. 48 połączeń regularnych do 21 państw i 55 tras czarterowych do 18 państw.
  Czyżby to efekt Brexitu? W rozkładzie lotów na sezon lato 2017 na lotnisku w Pyrzowicach Wielka Brytania nie jest już liderem. Do tego kraju mamy siedem połączeń. Wygrywają Włochy: osiem połączeń. W rozkładzie lotów na lato 2016 do Wielkiej Brytanii lotów było osiem (1. miejsce), a do Włoch - pięć (2. miejsce ex eaquo z Niemcami). W tym sezonie Niemcy są na trzecim miejscu z czterema połączeniami. To duży zwrot, bo w ostatnich latach to Wielka Brytania najbardziej "nabijała" statystyki pasażerskie Pyrzowicom.
  Spójrzcie na wykres: 32 proc. pasażerów naszego lotniska, czyli 650 tys. osób, w 2016 poleciało właśnie tam. Do Niemiec: 28 proc. pasażerów, a do Norwegii - 7 proc. Włoch w pierwszej trójce nie było.  W niedzielę 26 marca 2017 w życie wchodzi letni rozkład lotów 2017. Z Katowice Airport dostępne będą 103 połączenia regularne i czarterowe na 94 lotniska do 31 państw na czterech kontynentach w Europie, Afryce, Azji i Ameryce Północnej. Oto liczba lotów do poszczególnych krajów na wykresie.


  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama