Ważne
  Wisła w Wiśle już ukoronowana. Akcja Fundacji WWF [ZDJĘCIA]

  Wisła w Wiśle już ukoronowana. Akcja Fundacji WWF [ZDJĘCIA]

  JM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Godzina dla Wisły
  1/5
  przejdź do galerii

  Godzina dla Wisły ©WWF Polska

  200 osób na pl. Hoffa w ostatnią sobotę, koronowało Wisłę w Wiśle! Na wspólnym zdjęciu z lotu ptaka zmieściło się ponad 100 Wiślan, w tym Zespół „Wisła”, który śpiewał i tańczył dla Królowej Polskich Rzek. Tak rozpoczęła się kampania Fundacji WWF „Polska Godzina dla Ziemi - Godzina dla Wisły” na rzecz ochrony największej polskiej rzeki przed grożącym jej niebezpieczeństwem.
  Godzina dla Ziemi WWF organizowana jest już od dziesięciu lat. Po raz kolejny, przebieg akcji wykroczy poza symboliczny gest wyłączenia świateł. Kampania odbywa się pod hasłem „Godzina dla Wisły”, nawiązując do Uchwały Sejmu, na mocy której rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły.

  Nad Królową Polskich Rzek - dziką i piękną - zawisły czarne chmury. Zgodnie z pomysłem rządu Wisła ma stać się wodną autostradą transportową.
  Natomiast doświadczenia z całego świata, głównie z USA i Europy pokazują, że regulacja rzek i budowanie na nich tam jest niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla żyjących w niej zwierząt. Kampania ma na celu uświadomienie Polakom, że nieuregulowana i naturalnie płynąca Wisła jest rzeką bezpieczniejszą. Na świecie renaturyzuje się rzeki, oddając im miejsce do naturalnego i bezpiecznego rozlewania się lub burzy się tamy. Dzisiejsza wiedza naukowa mówi jasno, że rzeka jest bezpieczniejsza dla swojego otoczenia, kiedy pozostaje w swoim naturalnym korycie.

  WWF organizuje kolejne koronacje w całej Polsce i zachęca do podpisania petycji przeciwstawiającej się dewastacji Wisły, dostępnej na stronie godzinadlaziemi.pl.

  GODZINA DLA WISŁY Kolejne wydarzenia:
  1. Kraków - 11 marca br. - Bulwary Wiślane pomiędzy Wawelem a Kazimierzem, godzina 12:00
  2. Gdańsk - 18 marca br. - Długi Targ przy fontannie Neptuna, godzina 12:00
  3. Warszawa - 25 marca br. finał Godziny dla Wisły - Skwer Kahla przy Moście Świętokrzyskim i Syrence, godzina 12:00


  - Symboliczne zgaszenie światła na 60 minut w Godzinę dla Ziemi WWF, która w tym roku wypada 25 marca o godz. 20.30, na całej Ziemi będzie okazją do tego, aby wyrazić troskę o środowisko naturalne naszej planety, a w Polsce będzie gestem poparcia dla idei ochrony Wisły w jej naturalnej postaci - mówi Marzena Nowakowska z WWF Polska.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wisła królową Polski

   Kr@k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zamiast promować transport kolejowy, promują TIRY! Chcą marnotrawić pieniądze podatników na fanaberie! Pamiętam lata kiedy jeszcze można było kapać się w Wiśle. Wandale PRL-u zniszczyli Wisłę, a...rozwiń całość

   Zamiast promować transport kolejowy, promują TIRY! Chcą marnotrawić pieniądze podatników na fanaberie! Pamiętam lata kiedy jeszcze można było kapać się w Wiśle. Wandale PRL-u zniszczyli Wisłę, a obecnie rządzący mało im, że wycinają lasy, to jeszcze chcą zniszczyć królową rzek Wisłę!
   Rozliczmy ich przy wyborach!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama