Ważne
  Wojewódzki Konkurs Modelarski Boronów 2017. To był naprawdę...

  Wojewódzki Konkurs Modelarski Boronów 2017. To był naprawdę udany debiut ZDJĘCIA

  AKC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Za rok kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Modelarskiego w Boronowie
  1/50
  przejdź do galerii

  Za rok kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Modelarskiego w Boronowie ©Fot. GOK Boronów

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Boronowie odbył się I Wojewódzki Konkurs Modelarski pod honorowym patronatem Wójta Gminy Boronów, Rufina Majchrzyka. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży szkolnej do 18. roku życia z terenu województwa śląskiego.Modelarze-seniorzy mogli również zaprezentować swoje modele na specjalnie w tym dniu przygotowanej wystawie pozakonkursowej.
  Już od wczesnych godzin porannych, modelarze z całego województwa przywozili swoje prace. Łącznie w konkursie modelarskim w kategorii wiekowej młodzik i junior zgłoszonych do konkursu zostało 189 modeli. Doliczając modele wystawione przez seniorów, w zorganizowanej wystawie pozakonkursowej można śmiało powiedzieć, że w konkursie zaprezentowanych zostało około 250 modeli.

  Zobacz galerię


  Do Boronowa przyjechali modelarze indywidualni i modelarnie z Koszęcina, Częstochowy, Łambinowic, Woźnik, Bytomia, Piekar Śląskich, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Wodzisławia Śląskiego.

  Konkurs został uświetniony poprzez giełdę modelarską, warsztaty modelarskie dla dzieci oraz pokaz modeli zdalnie sterowanych, prezentowanych przez RC Modellers z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury z Woźnik.

  Nie małą atrakcją dla uczestników konkursu był pokaz modelu lokomobili parowej, obsługiwanej przez Lucjana Imiołczyka. Komisja sędziowska w składzie: Sebastian Grzesik, Jacek Nabiałek, Krzysztof Koza oraz Paweł Sarna, wytypowała 20 najciekawszych modeli, które zostały nagrodzone w kategoriach wiekowych młodzik i junior oraz wytypowała najlepszy model wykonany przez dziewczynę, którym okazał się samolot Morane Saulnier M. S. 502, a jego autorką była Ula Gwóźdź z Częstochowy.

  Nagrody specjalne zostały ufundowane m.in. przez wydawnictwo Świat z Kartonu, kółko modelarskie Barwa i Broń z Koszęcina, TKKF Boronovia oraz modelarnię Łambinowice.

  Dodatkowo, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Boronowie, Bogusława Leśniowska, przyznała dwie nagrody: za najciekawszy model plastikowy, którą dostał junior Piotr Koza z Koszęcina za model myśliwca F 16, oraz za najciekawszy model kartonowy dla Olivera Swatka z Boronowa za model samochodu Fiat 125p Milicja.

  Wójt gminy Boronów, Rufin Majchrzyk, przyznał nagrodę grand prix konkursu za najciekawszy model zawodów, którym okazał się okręt kartonowy ORP Błyskawica wykonany przez Dominika Krzysztofika z Rudy Śląskiej. Najwięcej nagród przypadło modelarzom z Rudy Śląskiej.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama