WRDS zajmie się sprawą odlewni w Zawierciu

  WRDS zajmie się sprawą odlewni w Zawierciu

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  WRDS zajmie się sprawą odlewni w Zawierciu

  ©PM

  W środę odbędzie się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które zostanie poświęcone sytuacji w zawierciańskiej Odlewni Żeliwa.
  WRDS zajmie się sprawą odlewni w Zawierciu

  ©PM

  W środę, 15 lutego, w Sali Marmurowej gmachu Sejmu Śląskiego odbędzie się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Obrady będą dotyczyć sytuacji w Odlewni Żeliwa w Zawierciu. Plenarne posiedzenie zostało zwołane w trybie pilnym. Do udziału w spotkaniu Rady zaproszony został prezes zarządu spółki oraz przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych.

  - Strajkujących pracowników wspiera śląsko-dąbrowska Solidarność.
  Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „S” podjęło decyzję o wsparciu środkami z Funduszu Strajkowego członków Solidarności protestujących w odlewni. Otrzymają oni świadczenia, które będą stanowić rekompensatę części utraconego wynagrodzenia, które zgodnie z przepisami nie przysługuje za czas trwania strajku - przekazał Łukasz Karczmarzyk z biura prasowego NSZZ Solidarność.

  CZYTAJ TAKŻE: Strajk załogi odlewni w Zawierciu. Związki proponują podwyżkę o 2,50 zł. Prezes chce dać 50 groszy

  Warto dodać, że sytuacja w odlewni staje się coraz bardziej dramatyczna. W ubiegły poniedziałek (13.02) związkowcy skierowali do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa zarządu odlewni Jarosława Gronowskiego


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama