Ważne
  Dworzec w Będzinie znowu świeci pustkami

  Dworzec w Będzinie znowu świeci pustkami

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dworzec w Będzinie był remontowany przez sześć lat. Po czterech latach od zakończenia remontu opustoszał. Nikt nie chce wynająć pomieszczeń na będzińskim dworcu. Miasto nie ma pomysłu jak to zmienić.
  Będziński dworzec to świetny przykład moderny. Dworzec zaprojektował architekt Edgar Norwerth

  Będziński dworzec to świetny przykład moderny. Dworzec zaprojektował architekt Edgar Norwerth ©KATARZYNA kapusta

  Mieszkańcy Będzina nie mają szczęścia do dworca PKP. Najpierw przez sześć lat był remontowany, a od jakiegoś czasu po prostu świeci pustkami. Po remoncie, można było napić się tu kawy i zjeść. Był także sklep z odzieżą, w dalszym ciągu jest niewielkie biuro nieruchomości i sklep zoologiczny.

  Planowano, że w największym pomieszczeniu znajdzie się restauracja, a jej goście z tarasu krętymi schodami będą schodzić do patio z fontanną. Tyle że nikt nie chciał wynająć tego pomieszczenia. Efekt? Dworzec, choć bardzo ładny, jest pusty, a patio od początku można obserwować zza metalowej kraty, zamknięte na kłódkę.

  - Winda też nie działa - mówi pani Teresa Grela.
  - Nie działa od miesiąca, nie mogą korzystać z niej osoby niepełnosprawne. Przykładowo jak przychodzi osoba starsza o kulach ma problem. Ponieważ przycisk trzeba cały czas trzymać, żeby pojechać w dół lub w górę - dodaje.

  Brakuje też ławek na których podróżni mogliby spokojnie poczekać na pociąg. - Jest jedna okrągła ławka, na której mieści się raptem kilka osób, a teraz zimą często przychodzą tu bezdomni żeby się ogrzać - mówi pan Stanisław.
  Remont będzińskiego dworca kosztował 7 mln zł.

  - Od początku byłem krytyczny wobec tej inwestycji. Moim zdaniem wydawanie tak ogromnych pieniędzy na remont obiektu nie będącego własnością miasta i jednocześnie podpisywanie umowy dzierżawy wiążącej miasto na 29 lat wysoką stawką czynszu, to dość ekstrawagancki pomysł - mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odtwozryć stan z latch 60-70 XX wielku

   Przemek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Moim zdaniem należy odtworzyć stan placu przed dworcem z lat 60-70 XX wieku kiedy to przed dworcem była krzyżówka autobusów miejskich i dalekobieżnych oraz tramwajów. Opisałem ten stan w jednym z...rozwiń całość

   Moim zdaniem należy odtworzyć stan placu przed dworcem z lat 60-70 XX wieku kiedy to przed dworcem była krzyżówka autobusów miejskich i dalekobieżnych oraz tramwajów. Opisałem ten stan w jednym z artykułów poświęconych Będzinowi (Transport zbiorowy jako podstawa atrakcyjności centrum miasta, miesięcznik Transport Miejski i Regionalny nr 1/2013). A zacząć trzeba od przywrócenia przystanku autobusowego przed dworcem jak to miało miejsce jeszcze 15 lat temu. Trzeba przywrócić ruch miejski z pomocą transportu zbiorowego w centrum Będzina. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama