Sławków: letnie remonty dróg w mieście

  Sławków: letnie remonty dróg w mieście

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Remonty dróg Sławków
  1/3
  przejdź do galerii

  Remonty dróg Sławków ©SAUER

  W czerwcu zakończyły się tegoroczne prace związane z łataniem ubytków na drogach. To jednak nie koniec prowadzonych na zlecenie urzędu miasta prac. Teraz przyszła kolej na kompleksowe remonty najbardziej zniszczonych odcinków dróg gminnych.
  Na remont dróg w mieście zaplanowano na 2017 rok ponad 870 tys. zł. Oznacza to, że tylko w tym roku miasto zaplanowało na remonty dróg aż o ponad 220 tys. zł więcej, niż przez cztery lata poprzedniej kadencji i prawie tyle samo, co łącznie w całym 2015 i 2016 roku.

  - Kwoty, które przeznaczamy od dwóch lat na remonty dróg pokazują najlepiej skalę wyzwań. Założenia remontów kompleksowych opracowane są aż do 2022 roku i zakładają przeprowadzenie kompleksowych prac na kolejnych odcinkach dróg gminnych, zamiast ciągłego łatania na nich stale powiększających się ubytków – mówi burmistrz Sławkowa Rafał Adamczyk.


  W 2017 roku kompleksowe remonty drogowe przeprowadzane są na ośmiu kolejnych odcinkach dróg gminnych. Jest wśród nich także fragmenty położonych w centrum miasta ulic Biskupiej i Kwartowskiej, gdzie wymieniony został właśnie ponad stumetrowy fragment sieci wodociągowej z szesnastoma przyłączami.

  Kompleksowy remont obejmuje również zniszczone odcinki gminnych ulic: 23 Stycznia, Wita Stwosza, Jagiellońskiej, Borowej, Konarowej i Kwartowskiej. Przy ulicy Legionów Polskich powstaje natomiast nowy parking z kostki granitowej, brukowej i specjalnej geokraty na kilkanaście miejsc postojowych.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama