Trwa remont budynku Urzędu Miejskiego w Czeladzi ZDJĘCIA

  Trwa remont budynku Urzędu Miejskiego w Czeladzi ZDJĘCIA

  Katarzyna Kapusta

  Trwa remont budynku Urzędu Miejskiego w Czeladzi
  1/30
  przejdź do galerii

  Trwa remont budynku Urzędu Miejskiego w Czeladzi ©Katarzyna Kapusta

  Budynek Urzędu Miejskiego w Czeladzi w końcu przestanie straszyć. Powstał w czasach PRL-u, w 1971 roku. Minęło już wiele lat, ale od tego czasu elewacja była malowana tylko raz. Teraz w końcu widać efekt prac, które trwają od października 2016 roku. Prace prowadzi firma Mazur z Jankowic.
  - Jest już nowa elewacja od strony frontowej. Wewnątrz zostało jeszcze trochę pracy - mówi Adam Jandała, naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego, UM w Czeladzi.

  - Prace w środku wchodzą w etap wykończeniowy. Wszystkie insta- lacje zostały położone, mam na myśli tutaj instalację CO, kanalizację itp. W części pomieszczeń położono już płytki. Zostało położenie wykładzin w pomieszczeniach biurowych, malowanie ścian. Póki co nie mamy żadnych opóźnień - dodaje naczelnik.

  Planowo remont wart 7 milionów złotych ma się zakończyć 3 sierpnia tego roku. Wymieniono także dach budynku, wymieniane są okna, zamontowane zostaną także ogniwa fotowoltaiczne. Wcześniej budynek urzędu wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy. Miasto wyremontowało już rozwalające się schody. Przeszły one gruntowną przebudowę, teren został odwodniony, przebudowano rampy, alejki wokół budynku, chodniki. Powstały nowe miejsca parkingowe a cały teren został objęty monitoringiem wizyjnym. Zamontowano maszty Wi-Fi.

  Przebudowany został plac i chodnik przed schodami przy ul. Katowickiej. Pomyślano także o rowerzystach, dla których powstała ścieżka rowerowa. Uporządkowano zieleń, zamontowano nowe oświetlenie uliczne, pojawiły się też ławki. Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na zakończenie prac i jak mówią, w końcu nie będą musieli się wstydzić budynku Urzędu Miejskiego w Czeladzi.

  Wcześniej ekspert od kształtowania wizerunku nie pozostawił suchej nitki, oceniając to miejsce. Jeszcze w lipcu 2015 roku w wypowiedzi dla DZ tak ocenił wygląd budynku UM w Czeladzi.

  - Budynek urzędu w Czeladzi to po prostu brak gustu i wiedzy estetycznej. To lekceważenie mieszkańców, którzy muszą się za niego wstydzić - mówił doktor Bohdan Dzieciuchowicz, specjalista ds. wizerunku w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim".

  Zobacz galerię

  - Tłumaczenie brzydoty budynku pilniejszymi potrzebami pachnie obrzydliwym populizmem. Wyobraźmy sobie, że do takiego odrapanego budynku przychodzi potencjalny kontrahent, to z pewnością go dobrze nie nastraja - dodaje.

  A zatem czas, by pożegnać wizerunek rodem z PRL-u.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Debil:)

   Tomek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A tam, mnie to nie straszylo. Ino piniondze i piniondze.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem