12 urodziny Zamku Cieszyn: wystawy, dyskusje i wycieczki...

  12 urodziny Zamku Cieszyn: wystawy, dyskusje i wycieczki ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Andrzej Drobik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urodziny Zamku Cieszyn
  1/14
  przejdź do galerii

  Urodziny Zamku Cieszyn ©Andrzej Drobik

  Podczas tegorocznych, 12. urodzin Zamku Cieszyn można wziąć udział przede wszystkim w dyskusjach na temat ekonomii. -Nie chodzi o słupki, wykresy i definicję, ale o sztukę dobrego gospodarowania, a nawet szczęśliwego życia - mówią organizatorzy.

  Sobota to przede wszystkim panele dyskusyjne na Wzgórzu Zamkowym, a także wernisaże dwóch wystaw - AGD Zlin, oraz Graduation Projects 2016. Na wystawach zobaczyć można najlepsze przykłady projektowania, a także zapoznać się z 20-letnią działalnością Pracowni Projektowania Graficznego (Ateliér Grafický design – AGD).
  AGD jest jedną z jedenastu tworzących Wydział Multimediów na Uniwersytecie Tomasza Baty w Zlinie. Wystawa prezentuje najciekawsze prace studentów, łączące talent artystyczny, wiedzę, umiejętności projektowe, dogłębne zrozumienie rzeczy, wysiłek i pracowitość. Ważną częścią ekspozycji są przykłady udanej współpracy z firmami, co należy do priorytetów Pracowni.

  W sobotę odbył się także spacer pod hasłem "Awangardowy Cieszyn". Poeta Jerzy Kronhold i Joanna Wowrzeczka zaprosili m.in. do Muzeum Śląska Cieszyńskiego, gdzie goście mogli zapoznać się m.in. z twórczością Andrzeja Szewczyka, do kawiarni Kornel i Przyjaciele, czy do nowej siedziby Krytyki Politycznej.
  Zobacz galerię
  Urodziny trwają do końca niedzieli, a atrakcji na pewno nie zabraknie. Zamek Cieszyn zorganizował m.in. wycieczkę do czeskiego Zlina, miasta Tomasa Baty, a na miejscu skorzystać będzie można m.in. z warsztatów jogi, czy warsztatach rodzinnych prowadzonych przez Magdalenę Kreis i Natalię Romaszkan.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama