Ważne
  Czechowice-Dziedzice: noc muzeów bez... muzeum

  Czechowice-Dziedzice: noc muzeów bez... muzeum

  Anna Gierula-Kłusek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Czechowice-Dziedzice: noc muzeów bez... muzeum
  Jak pokazuje przykład Czechowic-Dziedzic, nawet bez formalnie działającego muzeum Noc Muzeów da się zorganizować. Pierwsze wydarzenie tego typu organizowane przez Miejski Dom Kultury, Urząd Miejski i Izbę Regionalną będzie miało miejsce 13 maja.
  Czechowice-Dziedzice: noc muzeów bez... muzeum
  Na terenie MDK od godziny 19.00 odbędzie się wieczorne zwiedzanie Izby Regionalnej połączone z wykładem o Czechowicach-Dziedzicach, spotkanie tematyczne „w Starym Kinie” ze Stanisławem Janickim, książki stare i nowe czyli bookcrossing i stoisko księgarskie, prezentacja twórczości ludowej i rękodzielnictwa oraz pokaz Jednostki Strzeleckiej 3028 Czechowice-Dziedzice oraz Grupy Rekonstrukcyjnej.

  Po dwóch godzinach uczestnicy I Czechowickiej Nocy Muzeów przejdą do Gimnazjum Publicznego nr 3 (ul. Łukasiewicza), gdzie czekać będą na nich m.in. quiz kahoot dla gości - historia miasta, animacje dla dzieci i pokazy związane z ogniem i światłem (Grupa Agnieszki Goli) i prezentacja harcerzy z czechowickiego Hufca. O 22.30, dzięki uprzejmości proboszcza Andrzeja Zelka, możliwe będzie zwiedzanie najstarszego kościoła na terenie gminy - pw. św. Katarzyny.

  Godzinę przed północą w Przestrzeni Kreatywnej „Kotulińskiego 6” organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej Doroty Koperskiej.

  Następnie planowane jest przejście z pochodniami do Pałacu Kotulińskich, gdzie odbędą się pokazy starych fotografii, zdjęć i pocztówek na fasadzie Pałacu, nocne muzykowanie z gitarą oraz piknik. W trakcie wydarzenia przeprowadzony zostanie konkurs na najciekawszy strój I Czechowickiej Nocy Muzeów.

  Karnety dla uczestników pierwszej Czechowickiej Nocy Muzeów, w cenie 3 złote, oraz wejściówki na nocny piknik w Pałacu Kotulińskich, w cenie 15 złotych, do nabycia w Sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach -Dziedzicach.
  Jeśli tak interesujący program udało się stworzyć bez muzeum, pozostaje tylko wziąć udział w tegorocznej, pierwszej edycji i oczekiwać na nadchodzące wydarzenia, którym bez wątpienia czechowiczanie niejeden raz nas zaskoczą.

  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  * Kara za gwałt zbiorowy w Pietrzykowicach za niska! Jest apelacja
  *Pomnik powstań śląskich zapłonął na czerwono ZDJĘCIA + WIDEO
  *Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama