Kuloodporni Bielsko-Biała: to będzie ich sezon?

  Kuloodporni Bielsko-Biała: to będzie ich sezon?

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kuloodporni Bielsko-Biała: to będzie ich sezon?

  ©Bart Foto Sport/materiały prasowe

  Kuloodporni Bielsko-Biała jedyny w województwie śląskim zespół amp futbou, odlicza dni do inauguracji sezonu. Ciężka praca zawodników i sztabu szkoleniowego, a także wzmocnienie kadry najlepszym polskim gracze pozwalają liczyć, że zespół z Bielska-Białej włączy się w walkę o medale.
  Kuloodporni Bielsko-Biała: to będzie ich sezon?

  ©Bart Foto Sport/materiały prasowe

  Zawodnicy Kuloodpornych Bielsko-Biała, jedynego w województwie śląskim zespołu amp futbou, w znaczący sposób przyczynili się do zwycięstwa reprezentacji Polski nad Włochami w towarzyskim dwumeczu. Biało-czerwoni wygrali 2:0 i 5:1, a gracze Kuloodpornych Bielsko-Biała strzelili aż pięć goli.

  Cztery trafienia zaliczył sprowadzony w tym sezonie do Bielska-Białej aż ze Szczecina Bartosz Łastowski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Amp Futbol Ekstraklasy w sezonie 2016.
  Jedną bramkę dołożył Mariusz Krzempek, dla którego było to pierwszy gol w reprezentacji Polski. W dwumeczu w bramce biało-czerwonych stał Łukasz Miśkiewicz, kolejny zawodnik klubu z Bielska-Białej.

  - Dobra forma naszych zawodników cieszy tym bardziej, że już 22 kwietnia w Płocku rozpocznie się kolejny sezon Amp Futbol Ekstraklasy - nie ukrywa Daniel Kawka, prezes zarządu Fundacji na Rzecz Promocji Sportu Osób Niepełnosprawnych „Kuloodporni”.

  Przypomina, że 20 i 21 maja na stadionie piłkarskim przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej Kuloodporni zorganizują turniej Amp Futbol Ekstraklasy, w którym prócz polskich drużyn weźmie udział zespół z Hoffenheim, który jest ampfutbolową sekcją zespołu występującego w Bundeslidze.

  Kuloodporni do zbliżającego się sezonu przystąpią z większymi aspiracjami, niż przed rokiem. Świetna praca sztabu trenerskiego z Maciejem Kozikiem na czele, zaangażowanie zawodników ciężko pracujących na treningach i personalne wzmocnienie składu Bartoszem Łastowskim pozwalają liczyć, że zespół z Bielska-Białej włączy się w walkę o medale.

  Ostatnim etapem przygotowań Kuloodpornych do rozgrywek amp futbol ekstraklasy będzie intensywne dwudniowe zgrupowanie w Węgierskiej Górce, które odbywa się w aktualnie w ten weekend 8-9 kwietnia.

  Co ciekawe, Fundacja Kuloodporni w roku 2017 ma w planach zorganizowanie w Bielsku-Białej dwudniowego zgrupowania piłkarskiego dla niepełnosprawnych dzieci z całej Polski. Zależne jest to jednak od zdobycia dodatkowych środków finansowych.

  ZOBACZCIE FILM: Sportowy raport, 17 kwietnia  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama