Piknik Po Stronie Natury w Żywcu. Atrakcje na rynku, a w...

  Piknik Po Stronie Natury w Żywcu. Atrakcje na rynku, a w parku sadzenie drzew ZDJĘCIA

  JM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piknik Po Stronie Natury w Żywcu. Atrakcje na rynku, a w parku sadzenie drzew ZDJĘCIA
  1/48
  przejdź do galerii

  ©Jakub Marcjasz

  W niedzielę w Żywcu drugi dzień "Pikniku Po Stronie Natury". Na tych, którzy przyjdą na Rynek, czeka sporo atrakcji. W sobotę w ramach wydarzenia zasadzonych zostało kilkanaście drzew w Parku Habsburgów.
  Jeszcze do godz. 18:00 mieszkańcy Żywca w zamian za dziesięć plastikowych butelek będą mogli otrzymać sadzonkę drzewa i w ten sposób dołączyć do programu Po Stronie Natury, którego głównym elementem jest sadzenie drzew dla ochrony zasobów wodnych. W ramach pikniku przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin. Dzięki instalacji „Drugie życie butelki” każdy z uczestników pikniku będzie mógł niemalże samodzielnie przetworzyć plastikową butelkę.
  Na końcu procesu uczestnicy otrzymają gadżet z tworzywa PET wydrukowany na drukarce 3D. Inne produkty z PET będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, a pasjonaci robótek ręcznych (i nie tylko) podczas warsztatów dowiedzą się jak praktycznym materiałem włókienniczym jest nić z surowca PET.

  Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się bezpośrednio od leśników z Lasów Państwowych, jak prawidłowo posadzić drzewo, sprawdzić swoją wiedzę w jednym z eko-quizów i zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla osób z zacięciem artystycznym również przygotowano atrakcje – mural z autorską grafiką 3D związaną z naturą, na tle której każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie zdjęcie, warsztaty PTTK ze znakowania szlaków turystycznych. O tym jak bogata i fascynująca może być przyroda uczestnicy przekonają się dzięki instalacji „Tajemnice Natury”. W strefie Po Stronie Natury będzie można również zasięgnąć konsultacji dietetycznych oraz odpocząć w strefie relaksu.

  Piknik inauguruje dziewiątą edycję programu Po Stronie Natury, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Fundacją Ekologiczną Arka działa na rzecz ochrony zasobów naturalnych i do tego samego angażuje Polaków. Aby chronić naturalne zasoby wodne, z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach posadzony zostanie już szósty milion drzew.

  ZOBACZCIE WYJĄTKOWY CYKL DZ: KOCHAM BESKIDY BO...
  Odc. 15. Kto ma owce, ten ma, co chce  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama