Ale widowisko! Talerze latały mistrzowsko ZDJĘCIA

  Ale widowisko! Talerze latały mistrzowsko ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mistrzostwa Polski Ulitmate Frisbee w Czechowicach-Dziedzicach
  1/34
  przejdź do galerii

  Mistrzostwa Polski Ulitmate Frisbee w Czechowicach-Dziedzicach ©Łukasz Klimaniec

  Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee rozegrano w Czechowicach-Dziedzicach. Przez dwa dni na obiektach MOSiR można było z bliska poznać tę dyscyplinę sportu. Tytuł mistrzowski zdobyła wrocławska drużyna KS AZS AWF Girls Stay Home, która w finale pokonała zespół Mojra Warszawa.
  Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee rozegrano w Czechowicach-Dziedzicach na stadionie MOSiR. Przez dwa dni dziesięć zespołów rywalizowało o tytuł najlepszych. W rywalizacji pań tytuł przypadł zespołowi Troubles Warszawa, który pokonał wrocławski KS AZS Flowers.

  W rywalizacji mężczyzn mistrzostwo Polski zdobyła wrocławska drużyna KS AZS AWF Girls Stay Home, która w niedzielnym finale pokonała zespół Mojra Warszawa 10:13.


  Zawody rozegrano w Czechowicach-Dziedzicach po tym, jak miłośnicy ulitmate frisbee z Bielska-Białej złożyli taką ofertę Polskiemu Stowarzyszeniu Graczy Ultimate. W efekcie na obiektach MOSiR można było zobaczyć w akcji najlepszych polskich zawodników ulitmate frisbee, w tym reprezentantów kraju, którzy wraz z kadrą Polski przed tygodniem brali udział w The World Games 2017 we Wrocławiu.

  Jak powiedział Maciej Kołodziejczyk, gracz 2Obvious Bielsko-Biała i organizator mistrzostw w Czechowicach-Dziedzicach, polska kadra przygotowywała się do The World Games przez trzy lata.

  - Z wyselekcjonowanej grupy osób wyłoniono 14-osobową kadrę. A dofinansowanie z ministerstwa pozwoliło na większą profesjonalizację - byli zagraniczni trenerzy, mieliśmy także fizjoterapeutów. Dzięki temu wielu graczy mogło się jeszcze bardziej rozwinąć – przyznał.

  Choć poziom sportowy poszczególnych graczy wzrasta, w Polsce można zaobserwować delikatny regres zainteresowania tą dyscypliną sportu.

  - Spada ilość zawodników, dlatego musimy się skupić, by rekrutować więcej graczy, zachęcać ludzi do uprawiania tego sportu – zaznaczył Kołodziejczyk.

  Aby uprawiać ultimate frisbee nie trzeba wiele – żeby zacząć wystarczy koszulka, spodenki, ewentualnie buty piłkarskie i dysk do rzucania, który wcale nie jest drogi.

  Ultimate frisbee to dyscyplina, w której gra się latającym dyskiem. Na boisku długim jak do piłki nożnej, ale o połowę węższym, ze strefami punktowymi na obu końcach, występują dwie drużyny siedmioosobowe. Celem każdej z nich jest zdobycie punktu poprzez złapanie dysku przez któregoś z zawodników w strefie punktowej rywali. Ale uwaga - zawodnik trzymający dysk nie może z nim biegać, za to może podać go w dowolnym kierunku. W ultimate frisbee nie ma sędziów - zawodnicy sędziują sobie sami zgodnie z honorowym kodeksem - Spirit of the Game.

  Zobacz galerię

  W Bielsku-Białej funkcjonuje drużyna 2Obvious Bielsko-Biała, która trenuje w każdy wtorek o 19.30 w Czechowicach-Dziedzicach na bocznym boisku MOSiR, a w czwartki o 19.00 w Bielsku-Białej na stadionie przy ul. Młyńskiej (na górce). Zajęcia są bezpłatne. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem