Bieg Charytatywny w Bielsku-Białej już w sobotę. Do...

  Bieg Charytatywny w Bielsku-Białej już w sobotę. Do zobaczenia na starcie! [ZAPOWIEDŹ]

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bieg Charytatywny w Bielsku-Białej już w sobotę. Do zobaczenia na starcie! [ZAPOWIEDŹ]
  1/4
  przejdź do galerii

  ©FOT. Materiały Prasowe

  Już tylko godziny dzielą nas od 2. PKO Biegu Charytatywnego, który zostanie rozegrany 17 września równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, w tym po raz pierwszy w Bielsku-Białej. Na stadionie lekkoatletycznym bielskiego Sprintu przy ul. Jaworzańskiej 120 w dzielnicy Wapienica wszystko jest już dopięte na ostatni guzik Ostatnie odliczanie do startów zaczęli także zawodnicy z takich drużyn, jak m.in. Chyba Ty, Bąbelki, Byle Do Przodu, Jeszcze Jedno Kółko i wielu innych. Zapowiadają się nie lada sportowe emocje. Zapraszamy do kibicowania.
  2. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” wystartuje w sobotę, 17 września o godz. 11.30, jednocześnie na stadionach lekkoatletycznych 12 miast w Polsce: w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i we Wrocławiu. Nad bielskim biegiem patronat honorowy objął Prezydent Miasta Bielsko-Biała Pan Jacek Krywult.

  Na czym będzie polegał 2 PKO Bieg Charytatywny? To proste - tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Na najlepsze zespoły czekają nagrody. Limit uczestników na każdym stadionie to 70 drużyn. Opłaty wpisowe także zostaną przeznaczone na cel charytatywny.

  W zeszłorocznej edycji łącznie 3 665 osób w całym kraju przemierzyło ponad 26 tys. okrążeń. – Pomysł z biegiem sztafetowym był strzałem w dziesiątkę. Wysiłek zawodników i pokonane okrążenia pozwoliły nam przekazać 632 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Jesteśmy przekonani, że w tym roku zaangażowanie uczestników będzie jeszcze większe – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Dodatkowo, w tym roku sfinansujemy budowę siłowni plenerowych, po jednej dla wszystkich miast-gospodarzy – dodaje Głębicka.

  Młodzi biegają razem z nami

  17 września na tych samych stadionach, o godz. 9.00 odbędzie się PKO Bieg Charytatywny Młodych – finał eliminacji „SportGeneracja”. Jego uczestnikami będą uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, również tych, które należą do Szkolnych Kas Oszczędności.

  – Głównym celem naszej akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Bieganie jest najprostszą dyscypliną sportu i przynosi dzieciakom wiele satysfakcji, szczególnie jeśli są za to doceniani w takich właśnie zawodach. Zachęcam do kibicowania młodym biegaczom! – mówi Paweł Januszewski, prezes Fundacji Wychowanie przez Sport, koordynator akcji „SportGeneracja”.

  W każdym mieście wygra 5 zespołów, a zwycięzcy otrzymają środki finansowe na zakup sprzętu sportowego dla ich szkół. Okrążenia wybiegane przez uczniów zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże dzięki temu pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mam propozycję

   szczuplutka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   aby wszystkie Ewusie trochę pobiegały. Spadną nieco na wadze.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama