Bielsko-Biała: Biskup ordynariusz w areszcie [ZDJĘCIA]

  Bielsko-Biała: Biskup ordynariusz w areszcie [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bp Roman Pindel odwiedził Areszt Śledczy w Bielsku-Białej
  1/4
  przejdź do galerii

  Bp Roman Pindel odwiedził Areszt Śledczy w Bielsku-Białej ©materiały Diecezji bielsko-żywieckiej

  Bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej odwiedził osadzonych w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej. W kaplicy aresztu modlił się wraz z grupą osadzonych mężczyzn, którym podarował egzemplarze Pisma Świętego.
  Bp Roman Pindel bielski areszt odwiedził w czwartek. Poinformował o tym oficjalny serwis diecezji bielsko-żywieckiej. Ordynariusz spotkał się z dyrekcją i kierownictwem więzienia, zobaczył cele, a także pomieszczenia spotkań z rodzinami w czasie widzeń.

  W kaplicy dla wiernych różnych wyznań, jaka od 2008 roku znajduje się w bielskim Areszcie Śledczym, biskup spotkał się z grupą osadzonych, z którymi wspólnie modlił się i rozważał wymowę obecnego w kaplicy obrazu Jezusa Miłosiernego.
  Zwrócił uwagę, że motyw więzienia jest bardzo ważny w historii chrześcijaństwa. Przypomniał, że Chrystus został skazany przez dwie władze na więzienie i śmierć, a Ewangelia w pierwszych dziesiątkach lat była głoszona w dużych miastach i w więzieniu.

  Biskup przybliżył osadzonym także postać Jacquesa Fescha, który jest kandydatem do wyniesienia na ołtarze, a który w wieku 27 lat został skazany na śmierć za zastrzelenie policjanta w ucieczce po napadzie rabunkowym w Paryżu. Gdy po ujęciu trafił do więzienia, nawrócił się pod wpływem kapelana więzienia i głęboko wierzącego adwokata. Skruszony, przyjął ze spokojem wyrok, który wykonano 1 października 1957 r. Jego dziennik „Za pięć godzin zobaczę Jezusa” (tymi słowami Fesch w dniu egzekucji dał świadectwo swojej wiary) ukazał się w druku.

  Biskup Pindel przypomniał też historię polskich męczenników w Peru - ojców Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy zostali zastrzeleni przez terrorystów „Świetlistego szlaku. Zwrócił uwagę, że po śmierci franciszkanów biskup Luis Bambarén, ordynariusz rejonu Chimbote, udał się do więzienia, gdzie odbywali swoją karę przywódcy „Świetlistego szlaku” odpowiedzialni za śmierć. Hierarcha dowiedział się wtedy, że franciszkanie zginęli z powodu swojej wiary, którą żyli i którą głosili, i do której zachęcali. Twórca partyzantki marksistowsko-maoistowskiej przeprosił biskupa za śmierć zakonników i uznał to za błąd.

  - Nie pierwszy raz w dziejach Kościoła widzimy, że śmierć męczennika przyczynia się do nawrócenia zabójcy, prowadzi do przemiany życia i zmiany w myśleniu wielu osób – podkreślał bp Pindel.

  W trakcie wizyty w areszcie biskup rozdał osadzonym Nowy Testament i przekazał egzemplarze Biblii bibliotece więziennej.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama