Ważne
  Bielsko-Biała: dzieci nauczą dorosłych, jak żyć ekologicznie

  Bielsko-Biała: dzieci nauczą dorosłych, jak żyć ekologicznie

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W Bielsku-Białej została zainaugurowana piąta edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi
  1/6
  przejdź do galerii

  W Bielsku-Białej została zainaugurowana piąta edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi ©materiały Fundacji Ekologicznej Arka /Facebook.com

  W Bielsku-Białej została zainaugurowana piąta edycja ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi. To pomysł Fundacji Ekologicznej Arka. Na placu Chrobrego z tej okazji miał miejsce niezwykły happening.
  Warsztaty przestrzenne, konkursy oraz pisanie wielkiego listu dla Ziemi towarzyszyły inauguracji piątej edycji ogólnopolskiej akcji Listy dla Ziemi, jaka w czwartek odbyła się na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. W czasie tej akcji w całej Polsce dzieci i młodzież w napisanych przez siebie listach na wykonanym z makulatury papierze będą zachęcać dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach.

  - Dzieci są impulsem do podjęcia działań, do tego, by razem zmieniać świat. My, dorośli często jesteśmy leniwi i sceptyczni - nie chce nam się, nie widzimy sensu. Dzieci na to lenistwo nam nie pozwalają. Bo przychodzą, pytają i czekają na odpowiedź. To właśnie ta postawa młodych ludzi jest często impulsem, że zaczynamy coś robić, że decydujemy się zmienić nasze nawyki. Myślę, że to byłoby coś niesamowitego, gdyby setki tysięcy ludzi postanowiło wreszcie coś zrobić - posadzić to jedno drzewo, posprzątać las, zamienić jednorazówkę na torbę eko. To będzie przecież coś realnego, namacalnego - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka

  W tym roku akcja stała się częścią 9. Edycji programu Po Stronie Natury prowadzonego przez firmę Żywiec Zdrój wraz z Lasami Państwowymi i PTTK.

  Po napisaniu listów, dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się realizacji prostych działań ekologicznych, a następnie ich opisy prześlą do fundacji.

  Jak wygląda praca Eko Patrolu Straży Miejskiej? Zobaczcie:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama