Bielsko-Biała: Wiceminister ocenia - to był dobry rok i...

  Bielsko-Biała: Wiceminister ocenia - to był dobry rok i dobra zmiana

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bielsko-Biała: Wiceminister ocenia - to był dobry rok i dobra zmiana
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Klimaniec

  Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ocenił w poniedziałek pierwszy rok działalności rządu PiS. - To był dobry rok dla naszego kraju i obywateli - stwierdził wyliczając zrealizowane przedsięwzięcia rządu.
  Podczas poniedziałkowej konferencji w Bielsku-Białej Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wraz z posłami PiS z okręgu bielskiego podsumował pierwszy rok rządu Prawa i Sprawiedliwości.
  - To był dobry rok dla naszego kraju i obywateli. Działania, które podejmowaliśmy i realizacja naszego programu pokazują, że dobra zmiana dotyka naszych obywateli – stwierdził Szwed.


  Wiceminister przypomniał m.in. program „Rodzina 500 +”, z którego korzysta 2,7 mln rodzin zapewniając jednocześnie, że pieniądze na ten cel są zagwarantowane w także w przyszłorocznym budżecie, przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, a także zmiany dotyczące praw pracowniczych - wprowadzenie stawki godzinowej przy umowach-zleceń 12 zł (a od 1 stycznia 2017 r. 13 zł) i wzrost płacy minimalnej do 2 tys. zł, a także darmowe leki dla seniorów pow. 75 roku życia oraz przywrócenie rodzicom decyzji w sprawie posyłania dzieci 6-letnich do szkoły. Zapowiedział zbliżające się zmiany w oświacie (likwidacja gimnazjów i powrót do 8-klasowej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum).

  Zapowiedział nadchodzące zmiany w sferze gospodarki odnosząc się do zaprezentowanej w minionym tygodniu konstytucji biznesu, a także zmiany w funkcjonowaniu urzędów skarbowych – od 1 marca Krajowa Administracja Skarbowa zastąpi Urząd Kontroli Skarbowej. Natomiast proponowany pakiet z mian m.in. obniżenie podatku CIT do 15 proc., uproszczenie procedur i inne nastawienie dla biznesu mają pomóc małe i średnie firmy.

  - Zależy nam, by pobudzić inwestycje, pobudzić gospodarkę, ale i uszczelnić systemy podatkowe – powiedział wiceminister Szwed.
  Poseł Grzegorz Puda przypomniał o staraniach, jakie czynione są na rzecz sprowadzenia w rejon Beskidów śmigłowca ratowniczego, a także o pozostawieniu w polskich rękach praw do szybowca Diana2, który będzie produkowany w Górkach Wielkich.

  Poseł Kazimierz Matuszny odnosząc się do powstania Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” stwierdził, że jest to szansa dla Żywiecczyzny na zrealizowanie Programu małej retencji dla zlewni rzeki Soły, a dzięki temu zabezpieczenie tego regionu przed klęskami powodzi.  *Kontrowersyjne ZDJĘCIA dziewczyn na kalendarzu 2017 ZDJĘCIA
  *Bestie z Rybnika. Takie okazy łowią wędkarze na zalewie w Rybniku ZDJĘCIA
  *Superksiężyc 2016: Te zdjęcia są fantastyczne! ZOBACZ
  *Aktor Jerzy Cnota ZDJĘCIA Z PRYWATNEGO ARCHIWUM
  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rok PICu

   amg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   tia,Polska mlekiem i miodem płynąca od roku ,pan poseł wiceminister przez roztargnienie zapomniał zapodać o : rosnącym deficycie budżetowym, narastających problemach z finansowaniem pińcet...rozwiń całość

   tia,Polska mlekiem i miodem płynąca od roku ,pan poseł wiceminister przez roztargnienie zapomniał zapodać o : rosnącym deficycie budżetowym, narastających problemach z finansowaniem pińcet plus,ordynarnym kłamstwie w sprawie niby darmowych leków dla seniorów ,uciczce kapitału zagranicznego i spadku wartości złotego,największej czystce i rzezi w mediach publicznych, demolce systemu prawnego -sądy,prokuratura,TK, nepotyzmie w spółkach Skarbu Państwa nieporównywalnym z niczym innym w historii od 1989r,budowaniu coraz większego podziału wśród Polaków, postępującą izolacją kraju w świecie,żenującej i ośmieszającej autorytet państwa radosnej twórczości psychopaty od karabinów i pękających parówek,itd,itp. O czymś zapomniałem panie ministrze ?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ROK

   LEJE W pisUAR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   TO BYŁ DOBRY ROK ALE DLA pis DZIELCÓW W TYM NIErządzie , BO ZAROBILI KUPĘ KASY

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama