Bielsko-Biała: zmarł Sławomir Wojtulewski

  Bielsko-Biała: zmarł Sławomir Wojtulewski

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sobotę nad ranę zmarł dr Sławomir Wojtulewski, lekarz, publicysta i działacz sportowy związany m.in. z Jagiellonią Białystok, BKS Stal Bielsko-Biała, Bielskimi Orłami. Był prezesem Beskidzkiej Rady Olimpijskiej. Miał 72 lata.
  Bielsko-Biała: zmarł Sławomir Wojtulewski
  W sobotę nad ranem zmarł dr Sławomir Wojtulewski, lekarz, publicysta i działacz sportowy związany m.in. z Jagiellonią Białystok, BKS Stal Bielsko-Biała, Bielskimi Orłami.

  Sławomir Wojtulewski urodził się w Białymstoku, gdzie ukończył Akademię Medyczną. Po studiach przeniósł się w Beskidy, gdzie pracował w placówkach służby zdrowia w Bielsku-Białej i Szczyrku. Pod koniec lat 70. wyjechał do Australii, gdzie ukończył studia z zakresu ziołolecznictwa na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Sydney. Od 1979 roku prowadził w Bielsku-Białej znany w całym regionie gabinet ziołolecznictwa. Leczyli się u niego dorośli i dzieci.

  Już w latach 70.
  był klubowym lekarzem i działaczem sekcji bokserskiej BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. Na początku lat 90. związał się sportowo z piłkarską Jagiellonią Białystok, ale krótko potem wrócił do sportowej aktywności w Bielsku-Białej - przez kilka lat był wiceprzewodniczącym sekcji siatkówki BKS Stal Bielsko-Biała.

  W beskidzkim środowisku piłkarskim zasłynął w 1999 r. jako pomysłodawca i współtwórca Towarzystwa Sportowego Bielskie Orły, skupiające dawne piłkarskie gwiazdy z Beskidów. Był wielkim fanem sportu, a piłki nożnej w szczególności - jako kibic miał na koncie wyjazdy na wiele mundiali m.in. w 1974 roku w RFN, 1982 w Hiszpanii, 1990 we Włoszech, 1994 w USA, 1998 we Francji, 2002 w Korei i Japonii, 2006 w Niemczech.

  Był publicystą, dziennikarzem, uważnym obserwatorem sportowej rzeczywistości nie tylko w regionie, ale i całej Polsce. W ostatnich latach pełnił funkcje prezesa Beskidzkiej Rady Olimpijskiej.

  Jego nagła śmierć poruszyła środowisko sportowe nie tylko w Beskidach.

  Pogrzeb śp. Sławomira Wojtulewskiego odbędzie się w środę 12 kwietnia o 15.00 w kościele pw. NSPJ w Bielsku-Białej przy ul. Traugutta 13. Zmarły spocznie na cmentarzu komunalnym.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wyrazy współczucia

   Andrzej G. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   żegnaj przyjacielu

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama