Bielsko-Bielsko: Fuszerka na ul. Sempołowskiej?

  Bielsko-Bielsko: Fuszerka na ul. Sempołowskiej?

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Brakuje ławek, zapomniano o chodniku i zastrzeżenia do porządku na popularnym bulwarze. Prezydent Bielska-Białej tłumaczy, że inwestycja będzie kontynuowana, a niedoróbki poprawione.
  Bulwar przy ul. Sempołowskiej znajduje się w ścisłym centrum miasta

  Bulwar przy ul. Sempołowskiej znajduje się w ścisłym centrum miasta ©Jacek Drost

  W tej chwili bulwar, dodatkowo zdewastowany w czasie prac, przedstawia się tragicznie. W czasie opadów deszczu jest w wielu miejscach całkowicie zalany wodą i błotem spływającym z rozkopanych trawników - bielski radny PiS Maurycy Rodak podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej nie zostawił suchej nitki na przeprowadzonej w ub. roku przebudowie bielskiej ulicy Stafanii Sempołowskiej w ścisłym centrum miasta.

  Radny wypunktował inwestycję


  Radny Rodak przypomniał, że ul. Stefanii Sempołowskiej była przebudowywana od maja do listopada ub. roku. Podczas inwestycji została wybudowana droga dla rowerów, przebudowano chodniki, sieć wodociągową i kanalizacyjną, a także sieć teletechniczną oraz elektryczną wraz z oświetleniem.


  - Podczas prac ingerowano w przebiegający wzdłuż ulicy Sempołowskiej bulwar, ciągnący się przy rzece Białej. Wiele lat temu było to urokliwe miejsce, popularne wśród spacerowiczów - stwierdził bielski radny. Według niego, obecnie zieleniec przypomina wielkie gruzowisko, ławki wzdłuż bulwaru nie nadają się do siedzenia, a po części z nich zostały puste miejsca.

  - Przebudowa ulicy Sempołowskiej , o tak szerokim zakresie prac, tworzyła świetną okazję do rewitalizacji niewielkim kosztem także biegnącego obok bulwaru. Przy wymianie starego oświetlenia od strony ulicy Sempołowskiej można było także wymienić przestarzałe i nieestetyczne lampy oświetlające chodnik od strony rzeki, zwłaszcza że stare i nowe lampy dzieli odległość dosłownie kilku metrów - stwierdził radny Rodak.

  Samorządowiec zwrócił także uwagę, że warto byłoby wyjaśnić zamysł pozostawienia jednej lampy starego typu od strony ul. Sempołowskiej, mimo że wszystkie inne lampy przy tej ulicy zostały wymienione na nowe.

  - Skoro budowano ścieżkę rowerową prawie przylegającą do chodnika bulwarowego można było przy okazji wymienić nawierzchnię tego chodnika, a nie zrobiono tego - punktował inwestycję bielski radny, pytając jednocześnie kiedy zostanie zrewitalizowana alejka ciągnąca się pomiędzy rzeką Białą a ul. Sempołowskiej oraz kiedy zostanie uporządkowany teren zielony po pracach budowlanych.

  Prace będą kontynuowane na wiosnę


  Prezydent miasta Jacek Krywult stwierdził, że na wszystkie pomysły samorządowców jakie zgłaszają np. podczas interpelacji gmina nie ma pieniędzy, ale jednocześnie przyznał radnemu Rodakowi rację. Wytłumaczył, że problem polega na tym, iż prace na ulicy Stefanii Sempołowskiej zakończyły się bardzo późno, nie zdążono wszystkiego zrobić, ale na wiosnę będą one kontynuowane.

  - Humusowanie, koszenie trawy, sadzenie trawy. Te rzeczy zostaną zrobione, bo inwestycja jest tam niedokończona. Jest jeszcze kwestia tej alejki, ale to większy problem, bo trzeba by zrobić cały projekt. Faktycznie jest zaniedbana i tą sprawa na pewno się zajmiemy. To musi być zrobione kompleksowo, czyli zagospodarowanie zostanie zrobione, a kwestia alejki to jest kwestia nowej inwestycji - stwierdził prezydent Krywult.


  ============04 Autor tekstu (20153663)============

  j.drost@dz.com.pl
  ============08 Cytat 12 (20153666)============
  jęcie Podpis 8.5 (20153665)============
  Chodnik po lewej stronie został zrobiony, powstała ścieżka dla rowerzystów, ale o chodniku po prawej już zapomniano

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama