Konflikt w Bielsku-Białej: Psia Ekipa kontra kierownik...

  Konflikt w Bielsku-Białej: Psia Ekipa kontra kierownik schroniska

  Jacek Drost

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Konflikt w Bielsku-Białej: Psia Ekipa kontra kierownik schroniska

  ©Fot. arc

  Trwa konflikt pomiędzy wolontariuszami a szefostwem Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio” w Bielsku-Białej.
  Konflikt w Bielsku-Białej: Psia Ekipa kontra kierownik schroniska

  ©Fot. arc

  W sobotę dano nam kolejną kartkę do podpisu, żebyśmy sobie zarezerwowali miejsce na przyszłą sobotę. Oczywiście nikt nic nie podpisał, bo – naszym zdaniem – to kolejna próba manipulowania nami i ograniczenia liczby wolontariuszy – tak Joanna Kraj, jedna z wolontariuszek Psiej Ekipy, komentuje nowe pomysły kierownictwa bielskiego Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Reksio”. Zdzisław Szwabowicz, kierownik schroniska, ripostuje, że nie zamierza utrudniać życia wolontariuszom, a jedynie stara się dbać o ich bezpieczeństwo.


  CZYTAJCIE TEŻ:
  Kierownik schroniska z Bielska-Białej wyrzucił koty
  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Dyrektor Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej - z zawodu weterynarz - wyrzucił 35 kotów, którymi wcześniej się opiekował.

  Kierownik schroniska z Bielska-Białej wyrzucił koty. "Nie złamałem przepisów" - broni się

  Link do głównego zdjęcia

  Dyrektor Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej - z zawodu weterynarz - wyrzucił 35 kotów, którymi wcześniej się opiekował. ©X-News/TVN Uwaga  Konflikt pomiędzy wolontariuszami a kierownictwem placówki trwa już od jakiegoś czasu. Czarę goryczy przelało zdarzenie z maja ubiegłego roku, kiedy to – jak opowiadają społecznicy – pracownicy wypuścili poza teren schroniska 35 kotów. Wolontariusze zwrócili uwagę, że nieprzygotowane zwierzęta zostały narażone na stres, a nawet utratę życia (w schronisku twierdzą, że wszystko było zgodne ze sztuką). Później aktywiści zwracali uwagę, że zimą zwierzęta przebywające w kojcach narażone są na zbyt niskie temperatury i dopiero po ich interwencji psiaki zostały przeniesione do budynku.

  Wydarzenia te zaogniły i tak już napiętą atmosferę pomiędzy wolontariuszami a szefostwem schroniska. Kolejne spotkania, żeby wyjaśnić sytuację i ustalić reguły współpracy, niewiele dały, w końcu sprawą zainteresował się także bielski ratusz.

  – Kierownik schroniska zarzucił, że wolontariusze wprowadzają chaos na terenie placówki. To nieprawda, bo jeśli faktycznie by tak było, to przez cztery lata tolerował ten chaos? – zastanawia się Joanna Kraj. I dodaje: – Dla nas takie twierdzenia są uwłaczające, bo przyjeżdżamy do schroniska w swoim wolnym czasie, za darmo pracujemy, pomagamy zwierzętom, a jak widzimy za dużo, to to nagłaśniamy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zła opinia PSIEJ EKIPY

   Gest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kobiety są bardzo nachalne i nie rozumieja co się do nich mówi moim zdaniem jeśli chce się być wolontariuszem to trzeba umieć się zachować a nie jak przysłowiowy HAM nigdy ze swojej strony nie...rozwiń całość

   Kobiety są bardzo nachalne i nie rozumieja co się do nich mówi moim zdaniem jeśli chce się być wolontariuszem to trzeba umieć się zachować a nie jak przysłowiowy HAM nigdy ze swojej strony nie wesprę tej instytucji i nie będę polecał a wręcz przeciwnie będę nakłaniał żeby nikt jej nie wspierał... zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama