Leszek Balcerowicz w Bielsku-Białej ZDJĘCIA

  Leszek Balcerowicz w Bielsku-Białej ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Leszek Balcerowicz w Bielsku-Białej
  1/9
  przejdź do galerii

  Leszek Balcerowicz w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Leszek Balcerowicz spotkał się w czwartek w Bielsku-Białej z bielszczanami. Tematem wiodącym spotkania były „Dobre i złe transformacje".
  Były wicepremier i minister finansów przyjechał do Bielska-Białej na zaproszenie Grażyny Staniszewskiej, byłej posłanki i eurodeputowanej oraz Wyższej Szkoły Administracji.

  - Wizyta Leszka Balcerowicza to okazja do porozmawiania o Polsce, o tym, co się w tej chwili dzieje, jaki jest stan naszej gospodarki i co nas może czekać w przyszłości jeśli chodzi o kondycję gospodarczą – wyjaśniała Grażyna Staniszewska.
  - Na co dzień o tym nie myślimy, wydaje się, że to mało ważne, a w efekcie gospodarka decyduje o tym, czy jesteśmy zadowoleni czy nie, czy mają nasze dzieci, czy my mamy pracę, wreszcie - czy nasze zarobki, emerytury są satysfakcjonujące. Na końcu wszystko zmierza do gospodarki, choć to temat niewdzięczny – podkreśliła.

  Leszek Balcerowicz mówiąc o dobrych i złych transformacjach przypomniał, że wszystkie ekonomiczne i nieekonomiczne warunki życia zależą od jednego czynnika – ustroju, systemu instytucjonalnego.

  - Wiemy z badań i doświadczenia, że duże różnice w ustrojach powodują ogromne różnice w warunkach życia – mówił dając przykład Korei Północnej i Południowej, Niemiec Wschodnich i Zachodnich, a także Polski i Hiszpanii. – W 1950 roku mieliśmy podobny poziom życia, a w latach 90 tylko 42 proc. poziomu życia w Hiszpanii – przypomniał zaznaczając zarazem, że różnice między ustrojami sprowadzają się do stopnia koncentracji władzy politycznej.

  W spotkaniu z Balcerowiczem w auli WSA wzięło udział kilkadziesiąt osób m.in. bp Jan Szarek, senior Kościoła Ewangelicko Augsburskiego, posłanka PO Mirosława Nykiel, czy przewodniczący bielskiej rady miejskiej Jarosław Klimaszewski.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama