Maluch dla Toma Hanksa jutro przyjedzie z Suwałk do...

  Maluch dla Toma Hanksa jutro przyjedzie z Suwałk do Bielska-Białej

  Zdjęcie autora materiału

  Andrzej Drobik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tom Hanks zachwycił się maluchami, już wkrótce będzie miał swojego własnego. Maluch, który będzie prezentem dla aktora, w sobotę przyjedzie do Biels
  1/8
  przejdź do galerii

  Tom Hanks zachwycił się maluchami, już wkrótce będzie miał swojego własnego. Maluch, który będzie prezentem dla aktora, w sobotę przyjedzie do Bielska. ©Twitter/Tom Hanks

  Został wyprodukowany w 1974 roku, kosztował 8,5 tys. zł. dzisiaj rusza z Suwałk do Bielska-Białej. Maluch dla Toma Hanksa w sobotę pojawi się w Bielsku.
  Wszystko zaczęło się od serii zdjęć, na których znany hollywoodzki aktor Tom Hanks zachwycał się polskimi Fiatami 126p. W Bielsku-Białej szybko pojawiła się inicjatywa, żeby zebrać pieniądze na malucha i sprezentować go Hanksowi.

  - Zdjęcia z maluchem, które Tom Hanks wrzucił do internetu, wzbudzają spore zainteresowanie i budzą pozytywne emocje. Stwierdziłam, że to idealna sytuacja, by wypromować nasze miasto, bo przecież maluch był produkowany w Bielsku-Białej - mówi Monika Jaskólska, inicjatorka akcji, znana z wcześniejszego przedsięwzięcia “Nie wypada nie pomagać”, podczas którego zbierała pieniądze na zakup łóżek dla rodziców czuwających przy dzieciach w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej.

  Bo Tom kocha maluchy
  Bielsko kupi malucha

  Bielszczanie podłapali pomysł, a tłumy pojawiły się na zbiórce na ten cel, zorganizowanej przed Gemini Park. Okazało się jednak, że akcją zainteresowała się jeszcze jedna osoba - rajdowiec, a przy okazji właściciel Gemini Park - Rafał Sonik. Postanowił, że to on sfinansuje zakup malucha, a zebrane podczas zbiórki pieniądze będą mogły zostać przekazane na bielski szpital pediatryczny.

  Trudne poszukiwania
  Dzięki pomocy Sonika, odpowiedni maluch dla Toma Hanksa został już wybrany i zakupiony. Jak przyznaje Monika Jaskólska, znalezienie odpowiedniego egzemplarza było wyjątkowo trudne.
  -W grę wchodziły egzemplarze z 1975 roku, albo starsze, bo tylko takie mogą jeździć jako zabytki w Stanach Zjednoczonych. O takie egzemplarze bardzo trudno, bo jeśli już są, to wszyscy trzymają je w garażach i nie chcą sprzedawać - mówi Jaskólska.

  Wielka akcja się udała
  Zbiórka na malucha


  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama