Mazurkiewicz: widzowie pokochali teatr w Bielsku-Białej...

  Mazurkiewicz: widzowie pokochali teatr w Bielsku-Białej [ROZMOWA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Scena ze spektaklu "Człowiek z La Manczy", który jest nominowany do Złotych Masek aż w trzech kategoriach
  1/5
  przejdź do galerii

  Scena ze spektaklu "Człowiek z La Manczy", który jest nominowany do Złotych Masek aż w trzech kategoriach ©FOT. KRZYSZTOF GRABOWSKI/materiały prasowe Teatru Polskiego

  Widzowie pokochali Teatr Polski w Bielsku-Białej, jego spektakle i repertuar, który jest na tyle eklektyczny, że spełnia swoją misję wobec widza na Podbeskidziu - mówi Witold Mazurkiewicz, dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W poniedziałek w bielskim teatrze gala rozdania Złotych Masek 2016.
  W najbliższy poniedziałek 27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbędzie się wręczenie Złotych Masek – Nagrody Teatralnej Województwa Śląskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej w 2016 roku.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Bielski teatr rekordzistą Złotych Masek


  W tym roku Teatr Polski w Bielsku-Białej otrzymał nominacje do Złotych Masek – Nagrody Teatralnej Województwa Śląskiego za 2016 rok aż w czterech kategoriach. Najbardziej doceniony przez członków Kapituły został „Człowiek z La Manczy” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza otrzymując nominacje w trzech kategoriach - Przedstawienie Roku, Choreografia (Jarosław Staniek) oraz Aktorstwo - rola wokalno-aktorska (Rafał Sawicki w roli tytułowej). Kolejną nominację otrzymał Maciej Preyer za Scenografię do spektaklu „Wujaszek Wania” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

  Miniony rok dla Teatru Polskiego w Bielsku-Białej był niezwykle udany – artyści zagrali rekordową liczbę 310 spektakli, które zobaczyło łącznie 78 tysięcy widzów – o 12 tysięcy osób więcej niż rok wcześniej. Jak informuje Małgorzata Mostek, zastępca dyrektora ds. administracyjnych i finansowych, dzięki temu wpływy uzyskane przez teatr (poza dotacją dla teatru) są proporcjonalne do przyznawanej dotacji. A pod tym względem wskaźnik procentowy uzyskany przez Teatr Polski w Bielsku-Białej jest najwyższy w województwie.

  Zobacz galerię

  Rozmowa z Witoldem Mazurkiewiczem, dyrektorem Teatru Polskiego w Bielsku-Białej  DZ: Trzy nominacje dla „Człowieka z La Manczy” w pańskiej reżyserii oraz nominacja za scenografię do „Wujaszka Wanii” – czy te wyróżnienia satysfakcjonują?
  Witold Mazurkiewicz: Nominacje zawsze satysfakcjonują, bo są pewnym dowodem uznania dla spektakli. Jeszcze większym dowodem uznania są Złote Maski. Od paru lat obserwujemy pasmo nominacji, których jest rzeczywiście sporo, a których efektem są Złote Maski. W ubiegłym roku otrzymaliśmy tą najważniejszą nagrodę za spektakl roku, czyli „Sześć wcieleń Jana Piszczyka”. To było dla nas bardzo istotne. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. W tym roku zostały wzięte pod uwagę tylko dwa spektakle - „Człowiek z La Manczy” w mojej reżyserii i „Wujaszek Wania”, choć w minionym roku w naszym teatrze pojawiło się kilka innych interesujących tytułów, jak choćby niezauważona „Humanka w reżyserii Agaty Puszcz. I tu jestem bardzo zdziwiony, jako że znam repertuar teatrów na Śląsku i wiem, że ten spektakl jest wyróżniający się. Dlatego odczuwam mały niedosyt, że ten spektakl nie był brany pod uwagę. „Człowiek z La Manczy” odnosi niezwykły sukces wśród publiczności, zupełnie niebywały. I to dobrze, bo nie zawsze sukces wśród publiczności jest równoznaczny z sukcesem wśród krytyków.

  CZYTAJCIE DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama