Motomikołaje z Bielska-Białej sprawili radość dzieciom...

  Motomikołaje z Bielska-Białej sprawili radość dzieciom [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Motomikołaje 2016 w Bielsku-Białej
  1/66
  przejdź do galerii

  Motomikołaje 2016 w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Ponad stu motocyklistów przebranych efektownie w stroje św. Mikołaja przejechało w niedzielę 4 grudnia ulicami Bielska-Białej z prezentami dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Pocztowej. To już dziewiąty rok z rzędu, w którym stowarzyszenie Motomikołaje Bielsko-Biała zorganizowało akcję na rzecz tej placówki.
  Dlaczego pomagamy? Różne są powody. Mnóstwo ludzi ma taką potrzebę – przyznaje Monika Beyga, prezes Stowarzyszenia Motomikołaje. – Ta coroczna akcja uświadamia, że ludzie mają otwarte serca i chcą pomagać. Trzeba tylko nadać pomysł i odpowiednio pokierować. Nie muszę nawet za bardzo prosić o pomoc, tylko rzucam hasło i pojawia się całe mnóstwo ludzi, którzy chętnie się angażują w tą akcję – wyznaje.
  Przedsięwzięcie co roku rozpoczyna się już w październiku od planowania miesięcznej kwesty w bielskim centrum handlowym Gemini Park i zorganizowania osób chętnych do zbierania pieniędzy. Początkowo było to raptem 20 motocyklistów. W tym roku w kweście wzięło udział 110 wolontariuszy. Wśród nich m.in. aktorka Anna Guzik i Janusz Świtaj, niepełnosprawny pasjonat motoryzacji. Przede wszystkim sporo motocyklistów z Bielska-Białej i okolicznych miejscowości. Łukasz Feruga, motocyklista z podbielskiej Ligoty, po raz piąty wziął udział w akcji.

  – Kiedyś przyszedłem i zobaczyłem, jak ta akcja wygląda z bliska. Zrozumiałem, że warto pomagać tym dzieciom. Dlatego staram się tak połączyć pracę, by móc kwestować – przyznaje.
  Nie ukrywa, że akcja integruje też środowisko motocyklistów, którzy wymieniają się informacjami na temat sezonu – kto gdzie jeździł, co zobaczył, gdzie warto się wybrać.

  Dzieci od Motomikołajów otrzymują prezenty, o jakie prosiły w listach do św. Mikołaja. Ale nie tylko – stowarzyszenie opłaca także obozy narciarskie, terapie sensoryczne, zakup mebli, tablic dydaktycznych, zakup okularów korekcyjnych, aparatu słuchowego, a także wizyty dzieci u lekarza.
  Andrzej Michalski kierownik bielskiego Domu Dziecka przy ul. Pocztowej przyznaje, że stowarzyszenie Motomikołaje Bielsko-Biała pomaga placówce w wielu obszarach przez cały rok.

  – To nie tylko paczki mikołajkowe, ubrania i wyposażenie placówki, ale głównie zajęcia terapeutyczne, edukacyjne, które stowarzyszenie nam finansuje. Dzieci z tego mają bardzo duże korzyści – podkreśla.
  Dodaje, że bez pomocy Motomikołajów byłoby dużo skromniej, niż w tej chwili. Takie atrakcje, jak wyjścia do kina, na basen, czy do figloparku byłyby niemożliwe lub tylko w ograniczonym zakresie.
  - Motomikołaje opłacają wszelkiego rodzaju obszary, na które nieraz nie mamy już pieniędzy w budżecie. To np. diagnozy pedagogiczne, a nawet kardiochirurgiczne – przyznaje kierownik bielskiego Domu Dziecka.

  Dokładne wyniki tegorocznej kwesty Motomikołajowej będą znane w najbliższą środę (w ubiegłym roku Motomikołaje zebrali ponad 28 tys. zł.). - Ludzie nas znają, mają do nas zaufanie. Przez tyle lat pokazaliśmy, że działamy w dobrym celu – uważa Monika Beyga.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   super!

   kem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   i tak trzymać, jesteście WSPANIALI!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama