Bartosz Pudelko
Sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej został mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Wywalczył jednocześnie możliwość startu na mistrzostwach Europy i świata oraz pobił rekord świata. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Ramię sprawiedliwości w Bielsku-Białej jest wyjątkowo silne. Sierż. Konrad Adamaszek, który na co dzień pełni służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej, został mistrzem Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

Policjant brał udział w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w dniach 3-4 kwietnia w Zalesiu. Rywalizowało tam 200 zawodników. Sierż. Adamaszek zwyciężył w kategorii do 75 kg i ustanowił nowy rekord świata federacji WUAP – 176 kg. Wszystkiemu przyglądało się trzech międzynarodowych sędziów. Sukces ten zapewnił mu eliminacje do czerwcowych Mistrzostw Europy na Węgrzech oraz Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku w Niemczech.

- Ciężko pracowałem i przygotowywałem się ponad 4 miesiące do tego występu. Cieszę się, że udało mi się zająć I miejsce, ale nie spoczywam na laurach, bo za 2 tygodnie czekają mnie Mistrzostwa Polski służb mundurowych, a już w czerwcu Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Chciałbym tę wygraną zadedykować moim rodzicom, którzy zawsze są ze mną, pomagając mi oraz mojej dziewczynie, która mnie wspiera, dopinguje i jest największym motywatorem do tego, aby bić wszelkie rekordy - mówi sierż. Konrad Adamaszek.

Jak podaje śląska policja, sierż. Adamaszek od dziecka pasjonuje się sportem. Trenował sztuki walki – kung–fu, kickboxing i boks. Od 13 lat przez 4 dni w tygodniu trenuje siłowo. Ma na swoim koncie liczne sukcesy. W 2009 roku zdobył tytuł Mistrza Świata we Francji i już wówczas w swojej kategorii wagowej - 67,5 kg - pobił rekord świata juniorów, wyciskając 146 kg. W tym samym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy podczas zawodów rozgrywanych w Niemczech, a rok wcześniej w Austrii zdobył Puchar Świata.

Swoje sportowe pasje doskonale łączy z obowiązkami służbowymi w bielskim samodzielnym pododdziale prewencji, gdzie zajmuje się zabezpieczeniem imprez masowych oraz patrolowaniem bielskich ulic. Swoją przyszłość wiąże z pracą w policji, a jego marzeniem jest służba w jednej z policyjnych szkół, gdzie mógłby kształcić przyszłych kadetów jako instruktor taktyk i technik interwencji. Konrad nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach – Mistrzostwach Polski służb mundurowych oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

Materiał oryginalny: Policjant z Bielska mistrzem Polski i rekordzistą świata w wyciskaniu sztangi [ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni