Ważne
  Prestiżowa nagroda dla Kalendarza Beskidzkiego!

  Prestiżowa nagroda dla Kalendarza Beskidzkiego!

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prestiżowa nagroda dla Kalendarza Beskidzkiego!
  1/5
  przejdź do galerii

  ©materiały prasowe

  Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uhonorowało redakcję Kalendarza Beskidzkiego, wydawanego w Bielsku-Białej, nagrodą im. Aleksandra Milskiego m.in. za "odwagę robienia rzeczy solidnych w czasie pośpiesznej bylejakości".
  Nagrodę z rąk prezesa Zarządu SDP Krzysztofa Skowrońskiego i zastępcy prezesa Agnieszki Romaszewskiej-Guzy odebrali w Warszawie wydawca czasopisma, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia Grażyna Staniszewska oraz redaktor naczelny Kalendarza Beskidzkiego Jan Picheta.

  W uzasadnieniu prezes SDP Krzysztof Skowroński napisał, że redakcja bielskiego rocznika otrzymała laur „za odwagę robienia rzeczy solidnych w czasie pośpiesznej bylejakości i za kompetencję w podejściu do poruszanych tematów, wreszcie – last not least – chwalebną staroświeckość rozumianą jako dziennikarską służbę publiczną, która każe koncentrować się na temacie, bohaterze, formie, a nie na autorze tekstu”.

  Grażyna Staniszewska, prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które wydaje Kalendarz Beskidzki nie kryła satysfakcji, że przedsięwzięcie jest dostrzegane przez stolicę.

  – Kalendarz to mylące określenie, gdyż z terminarzem nie ma nic wspólnego. W nawiązaniu do dat są w nim zawarte historie z przeszłości ziemi od Zaolzia po Baranią i Babią Górę, czyli południowo-zachodniego zakątka Polski. Kalendarz Beskidzki w tym roku został wydany po raz pięćdziesiąty. Pierwszy rocznik został wydany w 1960 r. Później był wydawany co roku, ale w nowych czasach padł. Po siedmioletniej przerwie nasze towarzystwo podniosło kalendarz z ruin. Wydawanie takich roczników to tradycja Śląska Cieszyńskiego, który w nawiązaniu do dat traktują o dziedzictwie, historii, kulturze – powiedziała Staniszewska.

  ZOBACZ: KALENDARZ BESKIDZKI 2016 JUŻ JEST

  Redaktor naczelny Kalendarza Beskidzkiego Jan Picheta dziękując jurorom konkursu i Grażynie Staniszewskiej zwrócił uwagę, że swoim autorytetem potrafi ona zdobyć pieniądze na to wydawnictwo i nie ingeruje w pracę redakcji. A to dla dziennikarza wielkie szczęście. Naczelny redaktor rocznika twierdzi, że nagroda ma rangę „mistrzostwa Polski w kategorii czasopism lokalnych i regionalnych”.

  – To dla mnie wielka niespodzianka, bo – jak wiadomo – ze stolicy czasem gorzej wszystko widać. Było dla mnie zaszczytem przyjmować honory w towarzystwie tak świetnych dziennikarzy jak Dagmara Drzazga, Dawid Wildstein czy Martyna Wojciechowska, którzy otrzymali laury w innych kategoriach – mówi Jan Picheta.

  Podkreśla, że nagroda jest świadectwem wspólnej dobrej roboty – pomysłodawców wznowienia Kalendarza Beskidzkiego, dawnych wydawców z Towarzystwa Miłośników Ziemi Bielsko-Bialskiej, których dzieło jest kontynowane, wydawców oraz ponad czterdziestu autorów i współpracowników, księgowych, drukarzy, sprzedawców i dobroczyńców.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama